banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Esnaf Bayram edemeyecek

Ramazan ayı boyunca satışlarda düşüş olduğunu söyleyen esnafın bayramdan da beklentisi yok

GÜNCEL 25.07.2014, 17:15 25.07.2014, 16:26
Esnaf Bayram edemeyecek
banner404
 TÜM yurtta olduğu gibi Alanya'da da kutlanacak olan Ramazan Bayramı'nın yaklaşması esnafı sevindiremedi. Daha önce turizm sezonunun sürekli kötü geçtiğini söyleyen esnafın bayramdan da büyük bir beklentisi bulunmuyor. Halk arasında 'Şeker Bayramı' olarak da adlandırılan Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasına sadece tatlıcı ve şekerciler seviniyor. Tekstil ve ayakkabı satışı yapan esnaf ise umutsuz şekilde bekliyor. Yaklaşan bayram ve satışlar hakkında bazı esnafın görüşleri şöyle: 
Hanifi Tüylü (Tatlıcı)
"Bayramdan yana elbetteki çok beklentimiz var. Ramazan ayı boyunca gündüzleri satışlarımız azaldığı için bu durumu telafi etmek istiyoruz. Umarım bayram istediğimiz gibi geçer. Şimdiden bayram için özel siparişler almaya başladık. Buna karşın önceki bayramlarla alışverişlere baktığımız zaman arada çok fark var. Satışlar daha yavaş bir şekilde devam ediyor. Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasına rağmen fiyatlarda bir artış yok."
Mehmet Yaman (Şekerci)
"Her sene önceki seneyi aratır durumda. Yine  de bayram nedeniyle ümitliyiz. Bu bayramda da hareketlilik bekliyoruz. Satışlar 2-3 gündür hareketlenmeye başlasa da henüz istediğimiz gibi değil. Bayramlarda genel olarak şeker en son alınanlar arasında yer alır. Önce kıyafet daha sonra şeker alınır. Bu nedenle vatandaşlar bugün ve yarın şeker almaya başlar diye tahmin ediyorum. Fiyatlar geçtiğimiz yılki gibi. Her bütçeye uyan  fiyatlar var." 
Mustafa Ak (Butik)
"Vatandaşlar daha çok işiyle meşgul durumda.  Memleketi ya da tatile gidecek olanlar olduğu için şuan bayram alışverişi oldukça düşük durumda. Bu nedenle bayram için büyük bir beklentimiz yok. Vatandaşların birçoğu yaylada. Birçoğu da memleketine gittiği için satışlarımız istediğimiz gibi değil. Bayramın bizim için pekte iyi geçeceğini düşünmüyorum." 
Ali Çobanoğlu (Ayakkabıcı)
"Bu sene Suriye'de yaşananlar, Dünya Kupası,  Irak ve İsrail'deki olaylar nedeniyle Alanya'da turist dahi yok. Yerli vatandaşlarda az da olsa bir hareketlilik var. Hepimiz turizme bağlıyız. Yaklaşık 5 yıldır Alanya'da esnafım. Son 5 yıl içinde en kötü günlerimizi yaşıyoruz. Bu nedenle bayram için bir beklentimiz yok. Bayramın bize büyük bir getirisi olacağını sanmıyorum." 
Yorumlar (2)
saniye özkan 5 yıl önce
alanyada yaşayan insanlara gerekli ilgiyi göstermiyorsunuz.yüzümüze bile bakmıyorsunuz.asıl para bizde asıl alan bizleriz..bunu gözönunde bulundurun beyler..olaya böyle bakarsanız kazanırsınız.....
abc 5 yıl önce
bu alanya esnafi da aglaya aglaya bikmadi arkadas. her sene ayni terane