banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Eski Murat124’leri alıp turizm için kullandılar

Bolu Mudurnu ilçesinde belediye tarafından turizme katkı amacıyla eski model araçlar bağış olarak alınıp içine çiçek dikilerek sokaklara bırakıldı

GÜNCEL 04.08.2014, 09:45 04.08.2014, 08:48
 Eski Murat124’leri alıp turizm için kullandılar
banner404
BOLU Mudurnu ilçesinde belediye tarafından turizme katkı amacıyla eski model araçlar bağış olarak alınıp içine çiçek dikilerek sokaklara bırakıldı. Tarihi binaları ve muhteşem doğasıyla milyonlarca yerli ve yabancı turistin uğrak yeri haline gelen Mudurnu ilçesinde ilginç bir proje hayata geçirildi.
 
Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, turizme katkı sağlamak amacıyla eski model Murat 124, üretildiğinde dünyanın en çok satılan otomobilleri arasında yer alan Volkswagen Beetle gibi birçok otomobili bağış olarak aldı.
 
Ufak tefek bakımları belediye tarafından yapılan araçların bütün motor bölümleri sökülerek sade haliyle içine çiçekler dikildi. Araçlardan ilki, Mudurnu Belediyesi'nin önüne yerleştirildi.
 
Mudurnu ilçesinin yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen bir bölge olduğunu söyleyen Mehmet İnegöl, "Turizme katkı sağlamak amacıyla değişik bir şey yapalım istedik. Bu kapsamda eski model araçları bağış olarak alıp bakım yaptıktan sonra içini yeşillendirdik.
 
“İlk olarak belediye binamızın önüne bir adet yerleştirdik. İlerleyen zamanlarda eski model birkaç araç daha alarak ilçe sokaklarına koyacağız. Bize bu projede destek olmak isteyen varsa bağışları da kabul edebiliriz. Böyle şeyler turistlerin büyük ilgisini çekiyor" dedi.
Yorumlar (0)