banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Enerji sorunu çözülecek

Teknik Adamlar Derneği Başkanı Yüksekkaya, elektrik sorununun çözümü noktasında biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyledi

GÜNCEL 11.08.2014, 18:15 11.08.2014, 17:14
Enerji sorunu çözülecek
banner404
 ALANYA Teknik Adamlar Derneği Başkanı Hasan Fevzi Yüksekkaya, Alanya'nın enerji sorununun kökten çözüleceğine inandıklarını söyledi. 
TEDAŞ'ın bir yıl önce özelleştirme sonucunda CLK ortak girişimi tarafından devralındığını hatırlatan Yüksekkaya, "Bir yıllık süreç içinde şirket yapılanmasını ve yeni hizmet birimlerini daha yeni tamamlamaya başladı. Hacet Mahallesi'nde Opet akaryakıt istasyonu yanında bulunan ana hizmet binası bir ay önce hizmete girdi. Bu binayla birlikte müşterilere daha hızlı ve daha sağlıklı ortamda hizmet sunulmaya başlandı.  Biz bu hizmet sürecinin daha hızlı şekilde devam edeceği kanaatindeyiz. İşletmenin hizmet alanının büyüklüğü geçmişten gelen birtakım sorunlar ve Alanya’nın kronikleşen elektrik sorunlarının çözümü noktasında biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bizler Alanya halkı olarak bu konuda biraz daha sabırlı ve işletme yetkililerine yardımcı olabilirsek birkaç yıl içinde Alanya’nın elektrik sorunlarının tamamının çözüleceğine, geçmişte yapılamayan alt yapı yatırımlarının önümüzdeki dönemde yapılarak Alanya’nın enerji sorununun mahalleye dönüşen eski beldeler, hatta yaylalar dahil kökten çözüleceğine inanıyoruz. İşletmeyi devralan firma konusunda uzman, tecrübeli ve güçlü  firmaların bir araya geldiği bir şirket. Bunun için sorunların kısa zamanda çözümünü bekliyoruz. Özelleştirme sonucunda, hizmet sunumunda ve görev anlayışında birtakım değişiklikler oldu. Bu değişikliklerin tamamı müşteriler lehine ama geçiş döneminden gelen birtakım sorunların çözümlerinde işletme ve müşteriler arasında bazı sıkıntılar yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Bu sorunlar yasalar ve yönetmelikler dahilinde çözüme kavuşuyor. Bunları çözüme kavuşturacak son derece bilgili, genç ve geniş kadro, CLK Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Alanya İşletme Müdürü Hasan Polat önderliğinde hizmet veriyor. Gelecek günlerde mahallelere ve şehrin belli noktalarına kurulacak hizmet ofisleri ile halkımıza daha hızlı hizmetler sunulacak. Biz teknik adamlar ve bu sektörde hizmet üreten bütün meslektaşlarımız adına bunu bekliyoruz. Halkımız elektrikle ilgili işlerini mutlaka işletmeye kayıtlı kişilere yaptırsı. Bu işlerle ilgili aracıya ve kayıtdışı çalışanlara iş yaptırmasınlar."
Yorumlar (0)