Enerji içecekleri yüzünden kafatasında çukur kaldı

Bir kadının Facebook'ta paylaştığı dramatik hikayesi, enerji içecekleri konusunda dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor.

Enerji içecekleri yüzünden kafatasında çukur kaldı
banner404

ENERJİ içecekleri sandığımız kadar masum mu? Bu içecekler hakkında son zamanlarda yapılan pek çok araştırma, insan sağlığı üzerindeki potansiyel zararlarını ortaya koyuyor. Ancak bu konuda yakın zamanda yaşanmış bir örnek, "Bir musibet, bin nasihattan iyidir" atasözünü doğrular şekilde, konunun olası tehlikeli sonuçlarını gözler önüne sererken bizi de daha dikkatli olmaya teşvik ediyor.

EŞİ HİKAYELERİNİ FACEBOOK'TA PAYLAŞTI
Geçtiğimiz Nisan ayında,  ABD, South  Carolina eyaletinde genç bir adam aşırı doz kafeinden ölmüş, suçlu olarak ise sürekli tükettiği enerji içecekleri gösterilmişti. Yine  ABD'de yaşandığı ortaya çıkan bir olayda, Austin isimli bir adamın hayatının, enerji içecekleri yüzünden sonsuza dek değişiminin hikayesi, eşi tarafından  Facebook'ta paylaşıldı.

GÜNLÜK HAYATLARI FOTOĞRAFLANDI
Brianna isimli kadının hikayeyi paylaşmasından sonra, Sacramento'daki Sara Endres isimli bir fotoğrafçı tarafından ailenin günlük hayatı fotoğraflandı ve ortaya pek çok etkileyici kare çıktı.

YORUCU İŞİ YÜZÜNDEN SÜREKLİ İÇİYORDU
Kadının anlattıklarına göre eşi, uzun ve yorucu çalışma koşullarından dolayı aşırı sayıda enerji içeceği tüketme alışkanlığı kazanmıştı. O günlerde hamile olan Brianne, aldığı bir telefonla hayatının alt üst olduğunu ve kocasının beyin kanaması geçirdiğini duyduğunda hastaneye nasıl gittiğini bilmediğini söylüyor.

KAFATASINDA ÇUKUR KALDI
Beyin kanaması sonrası pek çok ameliyat geçirmesi gereken adamın kafatasının ön bölümünde onarılması mümkün olmayan bir delik kaldı. Kocası hastanede ölüm kalım mücadelesi verirken doğum yapan kadın, yaşadığı günlerin ne kadar zor olduğunu anlatırken, enerji içecekleri konusunda da insanları bilinçli olmaya davet ediyor.

"AŞK ÖZVERİDİR"
Çocuğunu ancak doğduktan 2 ay sonra görebilen baba, şimdi iyileşme sürecinde ancak ne kadar yol alabileceği belirsiz. Brianna, "Ona yemek hazırlıyorum, fizik tedavi, konuşma terapisi yapıyorum. Kişisel hijyen konusunda yardım ediyorum. Yürümesine yardım oluyorum. Ona hayatının her alanında yardımcı olmaya çalışıyorum ve tüm bu işlerin arasında, sekiz aylık çocuğumuzla ilgileniyorum. Bu çok zor ve çok yorgunum ama birlikte en iyisini yapacağız. Bir gün iyileşecek ve ben o güne kadar asla vazgeçmeyeceğim. Aşk özveridir ve ben onu hayatın kendisinden daha fazla seviyorum" dedi.
Genç annenin fotoğrafları ve zorlu hikayelerini internette paylaşmasından sonra enerji içeceklerinin olası riskleri  ABD'de yeniden tartışılmaya başlandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479