banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

En zor görev onun! Bu çadırın içinde saatlerce...

Samsun'da yapımı sürdürülen, tamamlandığında Türkiye'nin en nitelikli kütüphanelerinden olacağı belirtilen Gazi Halk Kütüphanesi'nin inşaatında görev yapan M.S. (70) adlı bekçi, tek kişilik çadırda güvenlik hizmeti veriyor

GÜNCEL 29.05.2018, 17:20 Şerife Çoban
En zor görev onun! Bu çadırın içinde saatlerce...
banner404

İLKADIM ilçesi Kale Mahallesi 19 Mayıs Bulvarı üzerinde yer alan Gazi İl Halk Kütüphanesi hizmet binası, 2017 yılının Temmuz ayında boşaltılmış, Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek çıkmasıyla yıkımı 2018'in Mart ayında tamamlanmış ve yeni hizmet binasının inşa çalışmalarına verilmişti. Bu yılın sonunda tamamlanıp, hizmete alınması beklenen yeni kütüphanenin yapımı sürdürülürken, temel atma çalışmaları kapsamında fore kazık işlemleri yapıldı. 

ÇADIRDA NÖBET TUTUYOR
Yüklenici firma tarafından görevlendirilen M.S. isimli bekçi ise çalışmaların başladığı ilk dönemden beri inşa sahasında kendisine verilen tek kişilik çadırda nöbet tutuyor. Gün boyu çadırda bekleyerek, inşaatın güvenliğini sağlayan M.S., zaman zaman çadırının yerini değiştirmek zorunda kalıyor. Yağmurlu günlerde ıslanmamak için ağaç altına sığınan M.S., kendisi için prefabrik nöbet kulübesi yapılmasını bekliyor.

Yorumlar (0)