Dünya Kardeşlik Festivali Antalya'da

Anadolu Birliği öncülüğünde, Expo 2016 Antalya Sergi alanında 21- 30 Eylül tarihleri arasında 'Dünya Kardeşlik Festivali' gerçekleşecek.

Dünya Kardeşlik Festivali Antalya'da
banner404

ANADOLU Birliği öncülüğünde, Expo 2016 Antalya Sergi alanında 21- 30 Eylül tarihleri arasında 'Dünya Kardeşlik Festivali' gerçekleşecek.

Anadolu Birliği Genel Başkanı Bedri Yalçın, dernek üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Dünya Kardeşlik Festivali'nin detaylarını anlattı. Expo 2016 Antalya Sergi alanında ücretsiz yapılacak, 77 ülke, 7 bölge, 40 bin kişiyle Dünya Kardeşlik Halayı'nın, halay başı Mahmut Tuncel ve Işıl Tuncel'in katılımıyla gerçekleşeceğini anlatan Yalçın, Fikret Orman yönetiminde Dünya Kardeşlik Futbol Karşılaşması ve Barış Yalaz önderliğinde Dünya Sokak Lezzetleri Festivali etkinliklerinin Dünya Kardeşlik Festivali'nin içinde bulunacağını belirtti. Yalçın, 40 bin kişilik Dünya Kardeşlik Halayı ile birlik ve beraberliği gösterip Guinness rekor denemesi gerçekleştireceklerini kaydetti. Bedri Yalçın, dünyada kardeşlik ve dostluk temelinin Anadolu'da atıldığını belirterek, sanatçı Sümer Ezgü'nün 'Anadolu'dan geldik' türküsünden esinlendiklerini anlattı.

Davetliler arasında yer alan sanatçı Sümer Ezgü, “Anadolu bir ağacın köküdür aslında. Sağlam duruşu nasıl köküne bağlıysa bu ülkenin kökü de Anadolu. Her dönem ülkenin ayakta duruşunun sağlayan güç hep Anadolu'dan olmuştur. Anadolu'dan dünyaya kardeşlik mesajının verilmesi çok anlamlı. Halk oyunları arayıcılığıyla 40 bin insanın bir araya gelerek halay çekme projesinin bizi birlikte tutabilecek değerlerimizin arasında olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472