Dr. Kalay ‘Sevda Yüklü Gemilerim’ adlı kitabını imzaladı

Alanyalı Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Kalay 'Sevda Yüklü Gemilerim' adlı kitabı için bugün Alanya Kültür Merkezi'nde imza günü düzenledi

Dr. Kalay ‘Sevda Yüklü Gemilerim’ adlı kitabını imzaladı
banner404

Mehmet AL
ALAADDİN
Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Kalay, ilk kitabı olan ‘Sevda Yüklü Gemilerim’i yayınladı. 1971 yılında Alanya’da dünyaya gelen ve tam bir Alanya aşığı olan Dr. Kalay, 3 yılda tamamladığı şiir kitabında Alanya’dan da söz etti. Kalay, 13 Nisan Cumartesi günü düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Kalay'ın, Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği imza gününe meslaktaşları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İmza gününe emekli öğretmen ve yazar Haşim Yetkin ve Arslan Bayır da katıldı. Dr. Kalay şiire olan ilgisinin ortaokul yıllarına dayandığını belirtti. Kalay, hayatının son 2,3 yılına kadar bir, iki dize dışında şiir yazmadığını ancak, duygu yüklü şiirleri okumaktan keyif aldığını kaydetti. 3 yıl önce Alanya’nın Taşatan ve Gören yaylalarında 20 sene önce yazdığı satırların devamını getirmeye başladığını anlatan Kalay, kitabında 40’ı aşkın şiiri kaleme aldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 17:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Dadaslar
Ali Dadaslar - 1 hafta Önce

Akademik başarı var mi ? Yok. Kitap yazmışmış. mis mis ... Dikkat çekmek için hee şey mubah. Yayımlanan bir makalesini görmedik. Siir mi yazmış ?

Ali Boda
Ali Boda @Ali Dadaslar - 1 hafta Önce

Aslansın Ali abim. Ağzına sağlık.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472