Dim TV sanatçı Özer’in sesi oldu 

Belediye bandosundan emekli olduğunu ifade eden sanatçı Mehmet Özer’in yürek burkan haklı isyanı Dim TV (dimtv.tv) ekranlarından yetkililere ulaşacak

Dim TV sanatçı Özer’in sesi oldu 
banner404

İNSANA dair olan her şey, bütün duygular sanatın farklı dallarında hayat bulur. Bazen bir tutku olur bir yan flütün buğulu sesinden yüreklere işleyen, bazen aşk, bazen nefret. Belki biraz hüzün ve ardından sevinç getirir gitarın o eşsiz tınısı. Kimi zaman ise ‘mutluluk’ tarif bulur bir ressamın fırça darbesinde… Gözyaşı deli gibi çağlayan bir ırmak olur akar bir şiirin mısrasından… Sanat yaşamı doğrularken ‘savaş’ öldürür örneğin. Sanat bazen basit bir duvar yazısı olarak çıkar karşınıza, bazense bir sokak arasında 4-5 saniyeliğine konuk olurlar kulağınıza. Soğuk kış günlerine inat kulağınıza çalınan bir melodide açar bahar çiçekleri. Sanatın her hali kente kimlik kazandırır. Bir festival, bir sergi. En güzeli de sokaklarda ulaşır insanlara… Sokak müzisyenleri mesele, yaşam telaşına ve sokağın gürültüsüne inat melodileriyle kente renk katanlardır onlar. Değil mi?  
ALANYA SOKAKLARINI SANATLA BULUŞTURMAK MÜMKÜN MÜ?
Alanya’nın en büyük eksikliklerinden biri de şüphesiz ki kentin dört bir yanına yayılan, çizgileriyle hayata yön veren ressamların, etrafa notalarıyla güzellik saçan müzisyenlerin olmayışı. Sanata yönelik düzenlenen festivalleriyle takdir toplayan Alanya’da, Dim TV (dimtv.tv) sanatın sokaklarda da can bulması adına yetkililere çağrıda bulunurken, ‘Ben dilenci değilim’ diyen sanatçı Mehmet Özer’in de haklı isyanını ekranlara taşıdı. 
Haberin detayları saat 18.00’da Dim TV (dimtv.tv) Ana Haber Bülteni’nde…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner532

banner518

banner481

banner472

banner479

banner536