banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Dim Radyo'da Cüneyt Tayboğa ile Rock Müzik şöleni

Alanya'da rock müziğin başarılı temsilcilerinden olan Jimmie Black Rock Band grubunun gitaristi ve solisti Cüneyt Tayboğa ile ekibi, Dim Radyo'da 'Günaydın Alanya' programına konuk oldular

GÜNCEL 02.06.2018, 09:06 Şerife Çoban
Dim Radyo'da Cüneyt Tayboğa ile Rock Müzik şöleni
banner404

- Asiye ELİAÇIK

'JİMMİE Black' ismiyle sahne alan Tayboğa dün, Dim Radyo Genel Yayın Yönetmeni ve Müzik Direktörü Gökhan Koca'nın sorularını yanıtladı. Saat 10.00'da başlayan canlı yayında Tayboğa ve ekibi canlı rock müzik performanslarıyla da dinleyicilere müzik ziyafeti sundular. Jimmie Black isminin Amerika'da Cüneyt isminin söylenememesinden ortaya çıktığını anlatan Tayboğa, müzikle ise küçük yaşlardan beri ilgilendiğini dile getirdi. İşte programdan öne çıkan başlıklar: 
'İLK GİTARIMI 9 YAŞINDA ALDIM'
"Amerika’da kaldığım ve müzik eğitimi aldığım dönemde Amerikalıların bir türlü Cüneyt ismini söyleyememesinden ve doğru telaffuz edememesinden dolayı bana kolay seslenebilmeleri için kendi adımı Jimmie, soyadımı da Black olarak değiştirdim Amerika’da kaldığım süre içinde soyadı olarak Black’i seçmemin nedeni ise Amerika’daki aracım siyahtı, o yüzden. Böyle Jimmie Black ortaya çıktı. Çocuk yaştan beri müziğe ilgim var. İlk gitarımı 9 yaşında elime aldım. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunuyum.
'HAYALİMİ ALANYA'DA GERÇEKLEŞTİRDİM'
İzmirliyim ve Bodrum’da sahne aldığım bir dönemde Alanya’dan bir sahne teklifi alıp buraya geldim. Alanya’yı çok sevdim ve yerleşmeye karar verdim. 12-13 yıldır da Alanya’da yaşıyorum. 25 yıllık bir hayalim vardı. Kendi istediğim konseptte bir bar kurmak ve kendi barımda sahne almak istiyordum. Bu hayalimi de Mahmutlar, Barbaros Caddesi’nde açtığım ‘Jimmie Black’ isimli barla gerçekleştirdim. Ciddi bir yatırımla ve çok paralar harcayarak işyerimi açtım. Başlarda iki kişiyken daha sonra 4 kişilik bir grup haline geldik, repertuarımız oldukça geniş. Biz daha çok hard rock ve blues çalıyoruz. Haftanın 5-6 günü canlı müzik yapıyoruz. 
'ASIL ROCK MÜZİK ESKİDEN YAPILIYORDU'
Bu işin eğitimini almış, yıllarını vermiş bir müzisyenim ve şu an Türkiye’de rock müzik yapılmıyor. İnsanların bildikleri aslında rock değil pop. Rock müzik bizim gençlik zamanımızda olan gruplar tarafından yapılıyordu. Mesela Bulutsuzluk Özlemi, Acil Servis gibi gruplar.
'ÇOĞU HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM'
Rockçıyım diyenler pop çalarak yaşamını idame ettirmeye çalışıyorlar. Oysa gerçek bir rockçı asla bundan taviz vermez, pop çalmaz. Kendimden örnek vermem gerekirse, kimse bana Cüneyt Tayboğa şurada, burada pop çaldı diyemez, çünkü asla yapmam. Zor günler geçirmiş olsam bile şu an kendime ait bir rock bar işletiyorum. 40 yaşında olmama rağmen pek çok hayalimi de gerçekleştirmiş bir insanım." 

Yorumlar (0)