Dev zirveye Alanyalı moderatör

Türk Konseyi Turizmden Sorumlu Bakanlar Toplantısı Astana'da başarıyla gerçekleştirildi. Konseyin moderatörlüğünü Alanyalı Dr. Ömer Kocaman yaptı

Dev zirveye Alanyalı moderatör
banner404

TÜRK Konseyi Turizmden Sorumlu Bakanlar 4. Toplantısı, önceki gün Astana'da Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanı Arystanbek Mukhamediuly ev sahipliğinde düzenlendi. Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Alanyalı Dr. Ömer Kocaman'ın moderatörlüğünü üstlendiği Bakanlar Toplantısı'na Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Bilgi ve Turizm Bakanlığı Devlet Sekreteri Baktybek Sekimov, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Rashad Mamadov, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Nevzat Uyanık katıldı. Özbekistan Cumhuriyeti’nin Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Saidikram Toplantının onur konuğu ise Niyazhodjaev ve Air Astana Başkan Yardımcısı İbrahim Canlıel oldu. 
BAKANLARDAN TAM NOT
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Dr. Kocaman, küresel turizmde değişen trendlere değinerek uluslararası turist ziyaretlerinin 2017 yılında yüzde 7 büyüdüğünü ve yüzde 40'lık bir artışla kültür turizmi talebinin dikkat çekici olduğunu ifade eti. Kocaman, İpek Yolu'nun, bu talebin önemli bir bölümünü çekmek için en popüler destinasyonlardan biri olduğunu vurguladı. Toplantıya katılan bakanlar tarafından İpek Yolu Ortak Tur Paketi Projesi, dünyadaki yeni turizm eğilimlerine uygun olarak kültür turizmi için alternatif destinasyonlar yaratmak üzere bir dönüm noktası projesi olarak kabul gördü. Projeyi desteklediklerini ifade eden bakanlar, 2019-2020 dönemi için öngörülen pazarlama stratejisi ve tanıtım faaliyetlerini onayladılar.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479