Dershane mühürlendi ortalık karıştı

Gazipaşa Körfez Dershanesi, polis, zabıta ve Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dershane Müdürü Kaya "Mahkemeye başvurarak hakkımızı arayacağız" dedi

Dershane mühürlendi ortalık karıştı
banner404
GAZİPAŞA'DA faaliyet gösteren Körfez Dershanesi'nin kapısına mühür vuruldu. Emniyet Müdürlüğü, belediye zabıtası ve milli eğitim müdürlüğü ekiplerince dershanenin mühürlenmesi ilçede şok etkisi yarattı. Dershaneye yapılan ani baskınla, bina içerisinde bulunan hiçbir eşyanın dışarı çıkarılmasına izin verilmedi. 125 öğrencinin eğitim gördüğü dershanede herkes şokta. Dershanede ders işlerken çıkarılan öğrenciler ise durumu alkışlarla protesto ettiler. Şoka uğrayan öğrencilerden bazıları ise gözyaşlarına hakim olamadılar.
MAHKEMEYE KARŞI GELİYORLAR
Hiçbir gerekçe gösterilmeden dershanenin kapatıldığını belirten Dershane Müdürü Mehmet Kaya, "Mahkeme yürütmeyi durdurma gerekçesiyle bir kağıt gönderdi. O kağıtta Gazipaşa Kaymakamlığı değil de Alanya Kaymakamlığı yazıyor. Mahkemeden gelen kâğıtta yine Gazipaşa Körfez Dershanesi SBS Şubesi yazılmış. Bu kâğıdın düzeltilmesi için başvurduk, heyetin toplanması gerekiyormuş. Pazartesi günü karar verirler ama ne yapacağız biz de bilmiyoruz. Şu anda ben yaptım oldu, bittiye getirdiler. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dershanelerin kapanması olayını mahkemeler reddetti. Kapatma davasını mahkemeler durdurdu, bunlar şu anda mahkemeye karşı geliyorlar. Özellikle Körfez ve Fem dershanelerine ait kurumlar kapatılıyor. Mahkemeye başvurarak hakkımızı arayacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
alanyali
alanyali - 3 yıl Önce

Allah bu operasyonu alanya ve diğer şehirlere de nasıl etsin

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472