Demre'ye kardeş şehirden ziyaret

Demre'nin Rusya'daki kardeş şehri Kronstadt'tan gelen heyet Demre'yi gezdi.

Demre'ye kardeş şehirden ziyaret
banner404

DEMRE'ninRusya'daki kardeş şehri Kronstadt'tan gelen heyet Demre'yi gezdi.

Demre'nin Rusya'daki iki kardeş şehrinden biri olan Kronstadt Kaymakamı Oleg Dovganyuk ve beraberindekiler iki günlük ziyaret için Demre'ye geldi. Oleg Davganyuk'u, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu ve belediye meclisi üyeleri belediye önünde çiçeklerle karşıladı. Belediyede bir süre sohbet eden Oleg Davganyuk, Belediye Başkanı Süleyman Topcu'ya çeşitli hediyeler verdi. Başkan Topcu da konuklarına çeşitli hediyeler verdi.

Rusya'dan gelen konuklar önce suikasta kurban giden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov Caddesi'ni ve Andrey Karlov Anıtı'nı ziyaret etti. Ardından Rus konuklar Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, Myra ve Andriake Antik Kenti, Likya Uygarlıkları Müzesi'ni gezdi. Yatla Kekova turuna çıkan heyet, Batık Kent, Simena Antik Kenti ve Kaleköy'ü gezdi. Bol bol fotoğraf ve görüntü çeken Rus konuklar ilk kez geldikleri Demre'ye hayran kaldı.

Oleg Davganyuk, "Demre ile Kronstadt'ı birbirine bağlayan en önemli bağ Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve suikasta kurban giden Ankara Büyükelçimiz Andrey Karlov. Andrey Karlov'un adını bir caddeye vererek, onun anıtını bu caddeye dikerek, onun adını Noel Baba'nın şehrinde ölümsüzleştirmeniz çok büyük bir kadirşinaslık. Ayrıca Karlov'un doğum yeri olan Klintsi şehriyle de kardeş şehir olmanız bizi duygulandırdı. Bu ilişkiler son yıllarda artarak devam eden Rusya ve Türkiye arasındaki dostluk, ekonomik ve sosyal ilişkilerin en güzel kanıtı. Sizleri de Kronstadt şehrinin kuruluş yıldönümüne davet ediyorum" dedi.

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu da "Demre'nin Rusya'da iki kardeş şehri var. Kronstadt ve Klintsı. Demre'yi her yol 300- 400 bin arasında Rus konuk ziyaret ediyor. Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un adını Demre'de ölümsüzleştirdik. İki şehirle kardeş şehir olmamız, son yıllarda büyük bir gelişme gösteren Türkiye- Rusya dostluğuna ve dünya barışına önemli katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479