banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Çözüme destek verelim''

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu "Barışa, sevgiye ve en önemlisi birlikte yaşayabilme bilincine sahip çıkmalıyız" dedi

GÜNCEL 24.07.2014, 02:43 24.07.2014, 09:54
''Çözüme destek verelim''
banner404
 AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, dün gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Mübarek Kadir Gecesi'nin tüm İslam alemine, tüm insanlığa barış, huzur ve sevgi getirmesini diler, herkesin bu mübarek gününü kutlarım" diyerek sözlerine başlayan Berberoğlu "Umarım bu güzel gün ile birlikte Ortadoğu’da akan kan durur. Masum sivillerin, çocukların acımasızca akıtılan kanı ve insanlık adına utanç verici bu çirkinlikler son bulur" dileğinde bulundu. 
Ülke olarak manasızca, hiç yere akan kanların ne derecede acı verici olduğunu, nasıl yürekleri dağladığını terör olaylarında herkesin yakından yaşadığını ve tecrübe ettiğini vurgulayan Berberoğlu "Başbakanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve emin duruşu ile, tüm iç-dış muhalefet güçlerin engellemelerine rağmen terör kavramını hayatımızdan çıkarmış, yok yere akan kana dur demiştir. Ve ne mutlu bize, ne mutlu ülkemize ki Cumhurbaşkanlığı sürecinde de bu çözüm sürecinin hiçbir sekteye uğramayacağını, artık etnik sebepler ile kan akmayacağını da müjdelemiştir Başbakanımız.
Millet olarak bizler de Başbakanımızın, Cumhurbaşkanı adayımızın başlatmış olduğu bu çözüm sürecinde tüm gücümüzle destek olmalıyız. Barışa, sevgiye ve en önemlisi birlikte yaşayabilme bilincine sahip çıkıp dış güçlerin oyunu ile boş yere akıtılan kanlara, yanan ocaklara dur demeliyiz" dedi.
Yorumlar (0)