CK'dan elektrik kesintisi açıklaması

CK Akdeniz yetkilileri, Yeni Alanya’nın dünkü sayısında ‘Kabus geri döndü’ başlığı ile yer alan habere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı

CK'dan elektrik kesintisi açıklaması
banner404

ALANYA’DA yaşanan enerji kesintilerine ilişkin açıklamaların yer aldığı haberin ardından CK Akdeniz tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
"Öncelikle 7 Ocak 2019 tarihinde saat 19.00 sularında bölgede yaşanan kesintinin nedeni yatırım eksikliği ile ilgili olmayıp, tamamen hava muhalefetinden kaynaklıdır. Yoğun yağış nedeniyle yıldırım düşmesi sonucunda trafoya bağlı enerji nakil hatları enerjisiz kalmıştır. Enerjisiz kalan hatların büyük çoğunluğu kısa sürede farklı enerji hatlarından beslenmiş ve hızla elektrik verilmiştir. Sadece Kadıpaşa, Hacet, Çarşı, Bektaş ve Mahmutseydi mahallelerinde yaklaşık 1 saatlik kesinti yaşanmıştır. Ancak gece 03.00 civarında yeniden bir yıldırım düşmüş ve bu nedenle yeni bir enerji kesintisi ortaya çıkmıştır. AEDAŞ ekipleri olay yerine anında giderek onarım çalışmalarını yapmıştır. Gün içerisinde ise bu arızalardan kaynaklı farklı hatlardan enerjilendirme yapılırken 1-2 dakikalık kısa süreli kesintiler yaşanmıştır. Tüm bu gelişmelerden anlaşılacağı üzere söz konusu kesintilerin nedeni yatırımla ilgili olmayıp, hava muhalefeti yüzünden arka arkaya yıldırım düşmesi sonrasında hatların zarar görmesidir. Ve AEDAŞ ekipleri tarafından arızalara hızla müdahale yapılarak uzun süreli elektrik kesintileri önlenmiştir. Kesintiler nedeniyle elektrikli ev aletlerinin bozulduğu ile ilgili kurumumuza başvuru yapanların sayısı bir elin parmaklarını bile geçmezken, şirketimiz söz konusu talepleri de mağduriyet yaratmamak için hızla değerlendirmeye almaktadır. Antalya, Burdur ve Isparta’da 2 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren ve bölgenin en büyük yatırımcı şirketlerinden AEDAŞ olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimizin her zaman yanında olduğumuzu bildiririz" dendi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472