banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Cikcilli'de su sorunu bitiyor

Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney, “Cikcilli Mahallesi’nde elektrikten kaynaklanan su kesintileri sona erecek. Bu konuda çalışma yapıyoruz” dedi

GÜNCEL 11.08.2014, 17:50 11.08.2014, 16:51
Cikcilli'de su sorunu bitiyor
banner404
 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, haftanın ilk gününe ASAT Alanya Şube Müdürlüğü’nde yaptığı toplantıyla başladı. Toplantıda su konusunda vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler ele alındı, bir hafta içinde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Güney, toplantının ardından ASAT Müdürü Mustafa Göker ile birlikte son günlerde elektrikteki voltaj düşüklüğü nedeniyle sık sık kesintileriyle gündeme gelen Cikcilli Mahallesi’ne gitti. Buradaki iki ayrı su deposunu inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Güney, sorunun çözümü için ASAT yetkililerine talimat verdi.
‘ARTIK SU KESİNTİSİ OLMAYACAK’
Cikcilli’deki sorunla ilgili bir değerlendirme yapan Güney, “Su depolarının beslendiği elektrik hattındaki voltaj düşüklüğü nedeniyle su pompalayan iki motor yandı. Bu nedenle Cikcilli Mahallesi’nin bazı kesimlerinde su kesintisi yaşandı. Sorunu çözmek için depoya yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olan trafodan depoya yeni bir elektrik hattı çektirmek için çalışmalara başlandı. Bugün bu sorunu çözüyoruz. Yarından itibaren Cikcilli’de elektrikten kaynaklı bir su kesintisi yaşanmayacak” dedi.

Yorumlar (0)