banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Çiftçiler yol kapatma eylemi yaptı

Çiftçiler, yollarının yapılmadığı ve kış aylarında yağıştan dolayı seralarının zarar gördüğü gerekçesiyle araçlarını yola park ederek yolu trafiğe kapattılar

GÜNCEL 06.08.2014, 08:51 06.08.2014, 07:54
Çiftçiler yol kapatma eylemi yaptı
banner404
DEMRE'DE çiftçiler, yollarının yapılmadığı ve kış aylarında yağıştan dolayı seralarının zarar gördüğü gerekçesiyle araçlarını yola park ederek yolu trafiğe kapattılar. 
Demre ilçesine bağlı Karabucak Mahallesi’nde yaşayan çiftçiler, mahallenin içinden geçen yolun senelerdir yapılmadığı iddiasıyla yolu araçlarıyla trafiğe kapatarak eylem yaptılar. Mahalleden geçen yolun, yol kenarında bulunan kanallardan 20 santimetre yüksek oluşunu protesto eden çiftçiler, kış mevsiminde bu sebepten dolayı su taşkınları meydana geldiğini ve seralarının zarar gördüğünü iddia ettiler.
Yaklaşık 1 saat süren eylemin yapıldığı bölgede yolun kapandığını gören sürücüler bazı sürücüler, geri dönerek gidecekleri yere farklı yol güzergahından gitmek zorunda kaldı. Yolun aynı zamanda turizm turlarının Myra Antik Kenti’ne gidiş yolu olması ise turistlerin tepkisine neden oldu.
Mahalle yollarının su kanalından yüksek olduğu için seralarına su dolduğunu söyleyen Ali Kınacı isimli çiftçi vatandaş, "Belediye başkanımızdan rica ettik. Yolun yüksekliğinin düşürülmesi konusunda tamam demişti. Şimdi yolu 20 santimetre düşürmek yerine yeni asfalt döşeniyor. Yol daha çok yükseliyor. Bu yükselme söz konusu olduğu zaman arka kısımda kalan çiftçilerimiz tamamen göl içinde kalıyor” diye konuştu.

BAŞKAN YARDIMCISI İKNA ETTİ
Eylem anında olay yerine gelen emniyet ekipleri, yolun trafiğe açılması eylemcileri uyardı. Ancak emniyet ekiplerinin tüm uğraşlarına rağmen yolu açmak istemediği söyleyen eylemcileri, Demre Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Akbudak ikna etti. Konu ile eylemcilere bilgi veren Akbudak, ilçe genelinde yol yapım çalışmalarının sürdüğünü belirterek, Karabucak yolunun da düzeltilmesi için ekiplere talimat verdiğini ve en kısa sürede de düzeleceğini söyledi. Akbudak’ın açıklamalarının ardından ikan olan eylemciler yolu trafiğe açtı.
Yorumlar (0)