Ceza sonrası RTÜK'e meydan okumuştu, dediği oldu!

RTÜK'ün, sunduğu FOX Ana Haber programına ceza vermesine tepki gösteren Fatih Portakal, "Ceza verdikçe izlenirliğimiz artıyor" demişti. Tüm hafta reytinglerde 3. sırada bulunan Portakal, bu meydan okumanın ardından 27 Aralık günü 2. sıraya oturdu

Ceza sonrası RTÜK'e meydan okumuştu, dediği oldu!
banner404

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'ye para ve yayın yasağı cezası vermişti. Gazeteci Fatih Portakal, programına ve kanalına verilen cezaya tepki göstererek "Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını" ifadelerini kullanmıştı. Bu meydan okumanın ardından tüm hafta reytinglerde 3. sırada yer alan Fatih Portakal ile FOX Ana Haber, perşembe gününün sonuçlarına göre 2. sıraya oturdu.
RTÜK'ÜN FOX TV'YE VERDİ YAĞDIRDI
RTÜK, FOX TV'ye "Toplumu kin ve düşmanlığa tahrik etmek, toplumda nefret duyguları oluşturmak" ve "tarafsızlık ilkesini esas almamak" gerekçeleriyle 1 milyon TL'ye yakın ceza kesilirken FOX Ana Haber'e de 3 program yayın yasağı vermişti.
PORTAKAL, TWİTTER'DAN TEPKİ GÖSTERDİ
RTÜK'ün yayın ve para cezasına tepki gösteren Fatih Portakal Twitter'dan yaptığı açıklamada "Sözlere başka anlamlar yükledikçe, FOX Haber'e yasak koydukça daha fazla insanın evinde izleniyor, bense her akşam bir fazla yurttaşa dokunuyorum. Günlük reyting ölçümleri bunu gösteriyor. Ama... Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını" ifadelerini kullanmıştı.
Fatih Portakal, 'Ceza Verdikçe İzlenirliğim Artıyor' Diyerek Meydan Okumuştu, Reyting Sonuçları Belli Oldu
REYTİNG SONUÇLARI BELLİ OLDU
Fatih Portakal ile FOX Ana Haber, pazartesi, salı,ve çarşamba günü reyting sonuçlarında 3. sırada yer aldı. Portakal'ın Twitter'dan yaptığı meydan okumanın ardından FOX Ana Haber, 27 Aralık 2018 gününe reyting ait sonuçlarına göre 3. sırada yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472