banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

''Cemevi açacağız''

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir restoranda düzenlenen akşam yemeğinde Antalya’daki Alevi derneklerinin temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi

GÜNCEL 11.08.2014, 09:52 11.08.2014, 09:15
''Cemevi açacağız''
banner404

 ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir restoranda düzenlenen akşam yemeğinde Antalya’daki Alevi derneklerinin temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Yemeğe AKP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Merthatun, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ve Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şube Başkanı Abidin Özkan, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkan Yardımcısı Hakverdi Çelik ve davetliler katıldı. Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ve Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şube Başkanı Abidin Özkan, bugüne kadar Alevi toplumunun ihtiyaçlarına yönelik projelere yer verilmediğini söyledi.

‘CAMİ DE AÇACAĞIZ CEM EVİ DE’
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı konuşmada, “Bu memlekette hem camiler yapacağız hem de cem evleri yapacağız. Ben bu vazifeyi en iyi şekilde idrak edeceğim. ‘Menderes cami yapıyor, cem evi yapıyor’ diye beni eleştirsinler, hiç umurumda değil. Çünkü ben bu görevlerimi Allah için, ahret için yapıyorum” dedi. “Biz incinsen de incitme anlayışıyla yaşayan insanlarız” diyen Başkan Türel, “O yüzden camiler, cem evleri bu milleti ayrıştıran değildir, bu milleti birleştiren, kaynaştıran evlerdir. Adı üstünde cemevi, cem etmek, birleşmek demektir” diye konuştu.
‘BU BENİM BİRİNCİ GÖREVİM OLDU’
Türel şöyle konuştu: “Meclis üyemiz Ercan Merthatun ile sizlerin arasında bir köprü oluşturacağız. Ama bizim niyetimiz Alevi kardeşlerimizle aramızda bir kardeşimizi almak suretiyle hem iyi bir köprü kurmak istiyor, hem de bu camianın sorunlarını en iyi şekilde çözme noktasında bir gayreti ifade etmeye çalışıyoruz. Bizim bundan sonra da geçmişte nasıl olduysa yine bu konudaki desteklerimiz aynen sürecektir. Antalya’da cenazelerimizi rahatlıkla kaldırabilip, mezarlığa ulaştırabileceğimiz bir camiye ihtiyacı olduğu gibi cem evlerine de ihtiyacı var. Bu memlekette hem camiler yapacağız hem de cem evleri yapacağız.”
Yorumlar (3)
buse 5 yıl önce
Sacmalik
buse 5 yıl önce
Sacmalik
buse 5 yıl önce
Sacmalik