Çavuşoğlu'na yüksekokul teşekkürü

Cumhuriyet ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fakülte ve yüksekokullarla alakalı imzaladığı karar Resmi Gazete’de yayımlandı

banner404

DÜNKÜ Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 9 yeni yüksekokul ve fakülte kuruldu. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu da dünkü kararda yer aldı. Hali hazırda hazırlık sınıfı öğrencilerinin eğitim gördüğü Yabancı Diller Yüksekokulu, ALKÜ bünyesinde yer alan ilk yüksekokul oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kiriş, ALKÜ’nün her geçen gün kendini geliştiren bir üniversite olduğunun altını çizdi.
‘ALANYA’YA BÜYÜK KATKISI OLACAK’
ALKÜ bünyesinde 10 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunduğunu anımsatan Kiriş, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın imzası ile geçtiğimiz aylarda Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmasına karar verilmişti. Resmi Gazete’de bu karar açıklandı. Her geçen gün gelişen ve büyüyen ALKÜ’ye ve Alanya’mıza yüksekokulun hayırlı olmasını diliyorum. Yabancı diller yüksekokulu diğer programlardaki öğrencilerin hazırlık okuduğu bir okul. Alanya gibi bir turizm şehrinde yabancı dil oldukça önemli” dedi.
‘EN BÜYÜK DESTEK ÇAVUŞOĞLU’NDAN’
Önümüzdeki süreçte yeni açılan yüksekokulun hem Alanya’nın yapısı hem de ALKÜ’deki eğitmenlerin gayreti ile Türkiye’nin en iyi yabancı dil yüksekokullarından birisi olacağını düşündüklerini söyleyen Kiriş, “Öğrencilerimiz üniversitede aldıkları eğitimi Alanya’da pekiştirme fırsatı bulacaklar” diye konuştu. Yüksekokulun kurulmasında en büyük emeğin Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ait olduğunu belirten Kiriş, “Sayın Çavuşoğlu, özellikle eğitim konusunda Alanya’nın isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedi. Yabancı Diller Yüksekokulu’nun kurulmasında yine en büyük emek kendisinindir. Sayın Çavuşoğlu başta olmak üzere bu yüksekokulun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479