Büyükşehir devrede

Şaibeli Mahmutlar AVM inşaatına ilişkin şikayetler üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı harekete geçti

Büyükşehir devrede
banner404
İKİ yıl önce 17 kişinin tutuklanmasına neden olan şaibeli Mahmutlar AVM ihalesinin ardından inşaatın hortlamasının yankıları sürüyor. AVM inşaatıyla ilgili çok sayıda vatandaşın, parsellerine tecavüz edildiği, pazar yeri olarak kullanılan alanın AVM'nin otoparkı yapılmasının sözleşmeye aykırı olduğu gibi iddialarla Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne (BŞB) şikayetler ulaştırdıkları öğrenildi. 

TEK YETKİLİ BŞB'LER

YOĞUN şikayet üzerine Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'nın harekete geçtiği ve Yapı Kontrol Birimi'nde görevli uzmanların önümüzdeki günlerde Mahmutlar'da olacakları bildirildi. Uzmanların inşaatın denetiminin yanısıra, ruhsat durumunu da inceleyecekleri konuşuluyor. Çünkü artık AVM'lere inşaat ve çalışma ruhsatı verme konusunda tek yetkili kurum büyükşehir belediyeleri. 

İHALE İPTAL EDİLMİŞTİ 

BU kanun '6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun' adıyla 14 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girdi. Bu kanunun 5. maddesinin 7. fıkrasına göre, BŞB sınırları içerisinde AVM'lere inşaat ve çalışma ruhsatları verme konusunda tek yetkili BŞB'ler oldu. Mahmutlar AVM ihalesi ise 3 yıl önce yapılmış, ruhsatı Mahmutlar Belediyesi tarafından verilmiş, daha sonra aynı meclis ihaleyi iptal etmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472