banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Bu sokakta hayat var

Kendi imkanlarıyla sokak düzenlemesi yaptıran turizmci Memmedbeyli, çocuklar ile gençleri müziğe ve spora teşvik ediyor

GÜNCEL 31.07.2014, 07:53 31.07.2014, 08:54
Bu sokakta hayat var
banner404
 ALANYA'DA Beach Club Banana Otel'in işletmecisi ve Ba-Tur Turizm Acentası'nın sahibi Hüdaverdi Memmedbeyli, 'Gençlik Kampı' kapsamında tatile gelen çocuklar için 'Sigara İçilmeyen Sokak' yaptı. Rusya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan'tan 17 yıldır 'Gençlik Kampı' organize eden Azeri kökenli turizmci Hüdaverdi Memmedbeyli, Alanya'daki otelinde ağırladığı genç turistlerin eğlenmesi ve spor yapması amacıyla sokak düzenlemesi yaptı. Otelinin yanındaki 'Palmiye' adlı sokakta kendi imkanlarıyla parke taş ve kaldırım çalışması yaptıran Memmedbeyli, sokağı renkli ışıklarla aydınlatarak 'Sigara içilmez' levhaları astırdı. Memmedbeyli müzik enstrümanları da satın alarak, tatilci gençlerin ücretsiz kullanımına sundu. 'Gençlik Kampı'na katılan küçük yaştaki turistler, sigara içilmeyen sokakta akşamları eğlence, müzik ve spor etkinlikleri düzenliyor.
'ORTAMI KENDİLERİ YARATTILAR'
Memmedbeyli, 17 yıldır 'Gençlik Kampı' düzenlediğini, gelen gençler için 'Sigara İçilmeyen Sokak' yaptıklarını söyledi. Sokağın daha önce karanlık ve işlek olmayan bir yol olduğunu belirten Memmedbeyli, "Bu sokağı canlandırmak istedik. Çevredeki küçük otellerde kalan çocuklar için müzik aletleri aldık. Bu aletlerle çocuklar kendileri çalıp eğleniyor. Bu ortamı yaratan kendileridir. Biz sadece destek veriyoruz" dedi.
ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLİYOR
Sokakta sigara ve alkol kullanılmadığını dile getiren Memmedbeyli, "Burada yürüyüş yolu bile yoktu. Yürüyüş yolu ve ışıklandırmasıyla burayı canlandırdık. Tesislerimizde bin 100 genç kalıyor. Normalde 2 ile 4 hafta tatil yapıyorlar. Ünlü spor antrenörlerimiz var. Antrenörlerimiz sadece turistlerin çocuklarına değil, yerli çocuklara da ücretsiz eğitim veriyor" diye konuştu.
Yorumlar (0)