Bir annenin isyanı

Gazipaşa Belediyesi'nde 9 ay önce işe alınan Volkan Demiral'ın gerekçe gösterilmeden çıkışının verilmesi anne Emine Demiral'ı isyan ettirdi: Seçimde ailece gece gündüz AK Parti'ye çalışmıştık

Bir annenin isyanı
banner404
GAZİPAŞA Belediyesi'nde yaşanan işten çıkarmalara tepkiler yükseliyor. Belediyede sözleşmeli olarak işe alınan oğlu Volkan Demiral'ın gerekçe gösterilmeden çıkarılması anne Emine Demiral'ın tepkisine neden oldu. Oğlunun 9 ay önce işe başladığını söyleyen anne Demiral, "Yaklaşık 3 hafta önce hiçbir gerekçe gösterilmeden, hiçbir tutanak tutulmadan, 15 gün öncesinden haber verilmeden sözleşmenin feshedildiğini söylediler" dedi. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Emine Demiral "Seçimlerde de ailecek AK Parti'ye oy verdik. Oğlum sözleşmeli olarak işe alındı ancak kısa sürede çıkarttılar. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" diye konuştu. 
'İŞÇİNİN EKMEĞİNE GÖZ DİKİLDİ'
Son iki yılda Gazipaşa Belediyesi'nden toplam 80 kişinin işten çıkarıldığını belirten anne Demiral "Bu insanlar ekonomik ve psikolojik olarak çok zor durumda bırakılmışlardır. Her kim işçi-memurla uğraşırsa, onların ekmeğine göz dikerse başarılı olamaz. Burası bir şirket değil, belediyedir, kamu kurumudur. İşçiden kısıp kar elde edilemez. İşçi ve memuru bırakalım, vizyon ve ufku geliştirelim. Gazipaşa'da oturmak yerine, makam arabasına binip, ilçemiz için Ankara'ya gidin, kapıları aşındırın. Ben bir şoför eşi ve orta halli bir ailenin mensubu olarak yaşadığım acıyı sizlerle paylaşıyorum. Umarım büyük bir umutla seçtiğimiz ancak hayal kırıklığına uğradığımız bu yönetim anlayışına bir son verirsiniz. Aksi halde Gazipaşa halkı bunun bedelini siyasi olarak size ödetir" diyerek AKP'li Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik'e seslendi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 01:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472