banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

“Binaları boşaltın“

Yücel ile 2 okul karşılığı 3 belediye binasını verme konusunda anlaşan Vali Öztürk, Alanya Belediyesi'ne, 'Alanya'da 5 belediye binasını boşaltın' tebligatı gönderdi

GÜNCEL 24.07.2014, 11:29 24.07.2014, 13:29
“Binaları boşaltın“
banner404
BÜYÜKŞEHİR Kanunu ile Alanya'daki 6 belediye binası Vali Sebahattin Öztürk'ün talimatıyla Milli Eğitim'e tahsis edilmişti. Bu binalardan 3'ünü geri almak için MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'e giderek, "Biz Alanya Belediyesi olarak, size iki okul inşa edelim, bize 6 binadan 3'ünü geri verin' teklifini iletmiş, Vali Öztürk ise bu teklife olumlu yanıt vermişti. 

VALİ ŞOK ETTİ 
YÜCEL'İN okul yapma talebini olumlu karşılayan Öztürk'ün dün Alanya Belediye Başkanlığı'na gönderdiği tebliğat ise Belediye Başkanı Yücel'i şok etti. O tebliğatta, 'Belediye binalarını hemen boşaltın, o binalar Milli Eğitim'e tahsis edildi. Yeni eğitim ve öğretim döneminde okul olacak. Derhal binaları boşaltarak, Milli Eğitim'in kullanacağı şekle getirin" yönündeki tebliğatı da Alanya'da şok etkisi yarattı. 
Alanya Belediyesi, Milli Eğitim'e tahsis edilen Oba ve Payallar'da binaları kullanmaya başlamış, Çıplaklı, Cikcilli, Avsallar ve Türkler'deki binaları ise kullanmak için çalışma yapıyordu.  
Yorumlar (0)