banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Bayramı kuyrukta karşıladılar

Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapacak ihracat ürünleri yüklü TIR'lar, 5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu

GÜNCEL 28.07.2014, 14:01 28.07.2014, 13:03
Bayramı kuyrukta karşıladılar
banner404
KAPIKULE Gümrük Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapacak ihracat ürünleri yüklü TIR'lar, 5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu.
Ramazan Bayramı’nı kuyrukta karşılayan TIR sürücüleri ise ailelerinden uzakta olmanın üzüntüsüyle birbirleriyle bayramlaştı.
İhracat ürünlerini TIR'larla Avrupa’nın çeşitli ülkelerine götürmek için yola çıkan sürücüler, Ramazan Bayramı'nı Kapıkule Gümrük Kapısı’ndaki kuyruklarda karşıladı. Gece saatlerinden itibaren çıkış yapmak için gümrüğe gelen TIR’lar yaklaşık 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’ndaki onarım çalışmaları nedeniyle işlemlerin yavaş yapılmasından yakınan TIR sürücüleri, Ramazan Bayramı’nı da kuyrukta karşıladıklarından dolayı üzüntülü olduklarını ifade etti.

Almanya’ya ihracat yükü taşıyan TIR sürücülerinden Halil Kurtuluş, her bayramda çalışmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, “Ramazan Bayramı’nı kuyrukta karşıladık. Sabah ailemizle telefonla bayramlaştık. Daha sonra burada bekleyen TIR sürücüsü arkadaşlarımızla bayramlaştık. Halen gümrük işlemleri için burada bekliyoruz. Bayram bizim için her zaman olduğu için buruk geçiyor. Bizde ailemizle geçirmek isterdik ama çalışmak zorundayız” dedi.

Diğer TIR sürücüsü Yusuf Yıldırım ise 25 yıldır TIR sürücü olarak yurt dışına gidip geldiğini söyledi. Bayramların yollarda ve hüzünlü geçtiğini anlatan Yıldırım, “Bayramlar burada hüzünlü geçiyor. Arkadaşlarımızda kuyrukta geçiriyoruz. Bizde ailemizle geçirmek isterdik ama meslek itibariyle sürekli dışarıdayız. Bu duruma da alıştık, ailemizde alıştı. Burada kuyrukta bekleyenlerle bayramlaşıp kendi aramızda sohbet ederek kuyruğun bitmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)