banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Bayramda denetimler sürecek

Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Ramazan Bayramı nedeniyle özellikle tatlı üretim yerlerinde denetimlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi

GÜNCEL 25.07.2014, 18:21 25.07.2014, 17:54
Bayramda denetimler sürecek
banner404
 ALANYA Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Ramazan Bayramı nedeniyle özellikle tatlı üretim yerlerinde denetimlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Rüzgar, kurdukları nöbet sistemiyle Ramazan Bayramı boyunca gıda denetçilerinin denetimlere devam edeceklerini belirtti. 
Denetimler esnasında herhangi bir ciddi sorunla karşılaşmadıklarını dile getiren Rüzgar, "Alanya'nın turizm bölgesi olması nedeniyle de hem Ramazan ayını hem turizmi aynı anda yaşıyoruz. Bununla beraber otellerdeki turistlerin sayısı arttığı için hem otelleri hem pastaneleri hem de restoranları yoğun bir şekilde denetledik. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Bayram nedeniyle de özellikle tatlı üretim yerlerini yoğun bir şekilde denetliyoruz. Bayram nedeniyle nöbet sistemi hazırladık. Bütün gıda denetçilerimiz Ramazan Bayramı boyunca denetimlere devam edecek. Hem Ramazan Bayramı hem de yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir şekilde Alanya'ya gelmesinden dolayı denetimleri hızlandırdık. 
'3 ÖĞÜN NUMUNE ALIYORUZ'
Gıda zehirlenmelerine de değinen Rüzgar, "Bu konuda fazla bir olay olmadı. Bu konuyla ilgili Alanya Halk Sağlık Laboratuvarı ile 
birlikte çalışıyoruz. Herhangi bir gıda zehirlenmesi olduğu zaman denetimler yapıyoruz. Biz numune ile çalışıyoruz. Böyle bir durum olduğu zaman zehirlendiğinden şüphelenilen kişilerin hastane kayıtlarını inceliyoruz. Otellerden 3 öğün yemek numuneleri alıyoruz. Bu numuneleri laboratuvara analize gönderiyoruz. Analiz sonucunda da zehirlenmenin kaynağına ulaşıyoruz. Alanya'da şuana kadar ciddi bir vaka olmadı" diye konuştu.
Yorumlar (0)