banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Batan kaçak teknesinde ölü sayısı arttı

Muğla'nın Bodrum İlçesi, Karaada açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bir erkek cesedi bulundu. Cesedin, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na giderken uluslararası sularda batan Suriyeli bir kadın kaçağın öldüğü, 9'unun ise kurtarıldığı teknenin Yemenli kaptanına ait olduğu belirlendi

GÜNCEL 25.07.2014, 11:16 25.07.2014, 10:19
Batan kaçak teknesinde ölü sayısı arttı
banner404
MUĞLA'nın Bodrum İlçesi, Karaada açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bir erkek cesedi bulundu. Cesedin, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na giderken uluslararası sularda batan Suriyeli bir kadın kaçağın öldüğü, 9'unun ise kurtarıldığı teknenin Yemenli kaptanına ait olduğu belirlendi. 
Salı günü saat 04.00 sıralarında Turgutreis Mahallesi'nde iki ayrı fiber tekneye binen tamamı Suriyeli toplam 25 kaçak, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) ve Kilimli (Kalimnos) adalarına geçmek üzere denize açıldı. Kaçaklardan 10'unun içinde bulunduğu tekne, İstanköy Adası yakınlarındaki uluslararası sularda batmaya başladı. Kaçakların telefonla arayıp yardım istediği Türk ve Yunan sahil Güvenlik ekipleri, bölgeye hareket etti. Tekneye tutanarak hayatta kalmaya çalışan kaçaklar Türk Sahil Güvenlik botuna alındı. Kaçaklar arasındaki çok su yuttuğu belirlenen yarı baygın haldeki 21 yaşındaki Duaa Al Najar, müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Teknenin Yemen uyruklu olduğu belirlenen kaptanının kayıp olduğu belirlenince, arama kurtarma çalışması başlatıldı. Türk Sahil Güvenlik ekipleri, Yemenli kaptanın cesedini de bugün Karaada açıklarında buldu. Kaptanın cesedi, savcının incelemesinin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Diğer 15 kaçağın bulunduğu tekne ise Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakanmıştı. 


Yorumlar (0)