Bakan Çavuşoğlu dünyayı uyardı

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı 25. Bakanlar Toplantısı'na katılan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgesel konular hakkında açıklamalarda bulundu

banner404

BAZI meselelerin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna ve Rusya arasında son dönemlerde yaşanan Kerç krizini hatırlatarak, uluslararası yasalara saygı duyulması gerektiğini belirtti. Bölgedeki tansiyonun bir an önce düşmesi gerektiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Biz Ukrayna'nın egemenliğine ve Kırım da dahil olmak üzere toprak bütünlüğüne tam destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELEDE DESTEK İSTEDİ
Bölgedeki bir diğer mesele olan Abhazya ve Güney Osetya sorununa da değinen Bakan Çavuşoğlu, "Dağlık Karabağ, Abhazya ve Güney Osetya gibi yerlerdeki dondurulmuş ihtilafın çözülmesi gerekir. Bizim takip etmemiz gereken ilke ise uluslararası yasalar ve devletlerin toprak bütünlüğüne saygı duyma olmalıdır" dedi. Ayrımcılığa, teröre, ırkçılığa karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye bu savaşın ön saflarında yer alıyor ve dostlarından da daha iyi bir işbirliği bekliyor" diye konuştu. Terörizmin doğasının değiştiğini belirterek FETÖ'nün de bir terör örgütü olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, FETÖ ile bağlantılı olan kişiler ve grupların kendilerine sivil toplum aktivistleri süsü vererek kurumlara zarar verdiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472