banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Bakan Çavuşoğlu Akseki'de

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "17 ve 25 Aralık darbe girişimi bizden döndü, Başbakanımızın dirayetli duruşundan sonra da milletimizden döndü. Milletimiz oyunu gördü ve gördüğünü de, bozduğunu da 30 Mart'ta gösterdi, ama bu tür girişimler daha da olacaktır" dedi

GÜNCEL 30.07.2014, 09:36 30.07.2014, 08:42
 Bakan Çavuşoğlu Akseki'de
banner404
AVRUPA Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "17 ve 25 Aralık darbe girişimi bizden döndü, Başbakanımızın dirayetli duruşundan sonra da milletimizden döndü. Milletimiz oyunu gördü ve gördüğünü de, bozduğunu da 30 Mart'ta gösterdi, ama bu tür girişimler daha da olacaktır" dedi. 

Antalya'nın Akseki İlçesi'nde partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Akseki Belediye Başkanı Ak Partili İsmet Uysal'dan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin ekonomik ve siyasi krizleri teğet bile geçmeden atlattığını, sürekli büyüyen, istikrarını koruyan bir ülke olduğunu belirterek, "Türkiye'de darbe girişimleri oluyor. Geçen seneki olaylar da organize bir komplodur" dedi. 

GEZİ OLAYLARI 

Gezi olaylarına da değinen Bakan Çavuşoğlu, "O olaylara masumane katılan vatandaşlarımız da gerçek yüzlerini gördü. Birinci yıldönümünde provokasyon yapanlara tekrar kimse katılmadı" diye konuştu. 

Bakan Çavuşoğlu, 17 Aralık ve 25 Aralık olaylarıyla ilgili olarak Türkiye'de bir algı operasyonu olduğunu kaydetti. Mevlüt Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "17 ve 25 Aralık darbe girişimi bizden döndü. Başbakanımızın dirayetli duruşundan, sonra da milletimizden döndü. Milletimiz oyunu gördü ve gördüğünü de, bozduğunu da 30 Mart'ta gösterdi. Ama bu tür girişimler daha da olacaktır. Çünkü Türkiye'nin büyümesini istemeyenler içerde de, dışarıda da çok. Onu görüyoruz, gözlemliyoruz, hissediyoruz ve yaşıyoruz."

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

AB Bakanı Çavuşoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda da, "Bizim dava arkadaşlarımız bayramlaşmaya da koşarak gelir, 10 Ağustos'ta sandığa gider, oyunu verir. Türkiye'yi sevdiği için, liderini sevdiği için, güvendiği için Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı için koşa koşa sandıklara gidecek, oyunu kullanacak" dedi. 

Yorumlar (0)