Bacak: Birleşme yok yola devam

Alanya Minibüsçüler Odası başkanı Doğan Bacak müjdeyi verdi. 2018 yaz sezonunda Otobüsler yenilecek. Mahmutlar Halk Otobüsleri 9,5 metre ve 90 kişilik olacak.

Bacak: Birleşme yok yola devam
banner404

ALANYA Halkının sık sık şikâyetlerde bulunduğu eski Halk otobüsleri hem modernleşiyor hem de kapasitesi büyüyor. Alanya minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak yenilenecek olan Halk otobüsleri ve Mahmutlar Mahallesine alınacak olan Otobüslerle ilgili Dim TV muhabirine açıklamalarda bulundu.  Geçtiğimiz hafta sonu yapılan AK Parti ilçe kongresinde bizzat Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüştüğünü Belirten Bacak ocak ayında yapılacak olan son görüşmenin ardından yeni otobüsleri Mahmutlar halkının hizmetine sunacağı müjdesini verdi.
DAHA KALİTELİ YOLCULUK
Başkan Doğan Bacak kamuoyundaki farklı seslere cevap verdi. Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, “Otobüs hatlarını birleştirme gibi bir planımız yok. Mahmutlar kendi başına bir ilçe büyüklüğünde. Yolcu sayısı çok fazla diğer mahallerle birleştirerek Mahmutlardaki halkımızı zor duruma bırakmak istemiyoruz. Eski düzeniyle Halk Otobüslerimiz devam edecek. 2018 sezonu ile birlikte eskiyen otobüslerimizin tamamını aynı anda değiştirip 9,5 metre uzunluğunda 90 kişinin aynı anda seyahat edebileceği klimalı ve modern tasarlanmış otobüsleri halkımızın hizmetine sunacağız. Mahmutlar halkının daha kaliteli yolculuk etmesinin sağlayacağız” dedi.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ.
Mahmutlar Mahallesi muhtarı Ahmet Top “Biz yıllardır mücadele veriyoruz en büyük kanayan yaramızdı,  Mahmutlarda yıllardır 18-25 kişilik dolmuşlarla yolculuk yapılıyor ben 14 yıldır muhtarım 14 yıldır haykırıyorum.
35 bin Türk onun yanında 40 çeşit ülkeden 10 bin çeşit insanın yaşadığı yani 45-50 bin nüfuslu yaşadığı otellerle birlikte 70-80 bin nüfuslu bir yerde düşünün 18 tane küçük otobüslerle ulaşım yapılmaktaydı. Sağ olsun Doğan Bacak, Menderes Türel bey Mahmutlarda Şükrü Kara’ya teşekkür ediyorum. Bursa’dan numune bir araba geldi, beğenildi otobüslerin değişme onayı sayın Menderes Türel’den onay bekliyor imzayı attığı taktirde yılbaşına bizim kullandığımız 18-25 kişilik araçlar 90 kişilik hijyenik engellilerin inip binebileceği ve kent kartın kullanacağı 65 yaş üstünün ücretsiz olduğu 90 kişilik otobüslerimize kavuşacağız aldığım habere göre sayın belediye başkanım Menderes Türel de onay vermiş imza aşamasında bir an önce imzanın atılıp halkımız huzurlu, mutlu, hijyenik otobüslerine kavuşmasını temenni ediyorum. Buradan da Menderes Türele, Hüseyin Güneye Doğan Bacak’a, Şükrü Karaya ve dolmuşçu arkadaşlara teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma
fatma - 1 yıl Önce

Mahmutlar gözükküçüklü köyüne de 3 saatte olmasa sürekli saat başı çıksın lütfen rica ediyoruz

Erol türker
Erol türker - 1 yıl Önce

Sihlar köyünüde unutmayın sayin başkanım

Alanyalı
Alanyalı - 1 yıl Önce

Adam otobüslaeri büyütme peşinde halka soran yokki. Sabah erkenden yangılıdan kaç kişi otobüse biniyor. Yıllardır durmak ve duraklamak yasak tabelası olmasına rağmen o hastane yokuşunu yürüttüler bu mahmutlar halkını.

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479