Bacak: 'Alanya'da minübüsçüler polis gibi çalışsın'

Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, okul servis ücretlerini açıklarken şoförlere de uyarılarda bulundu. Okullara para verilmeyeceğini belirten Bacak, "Öğrencilere de kendi çocuğunuz gibi davranın" dedi

banner404

ALANYA Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öncesinde belirlenen okul servis ücretlerini açıkladı. Bacak, "İlçemizdeki servis araçlarının fiyat tarifesi belli oldu. 0-3 kilometre sabah-akşam transferi 155 TL, öğle transferi dahil olursa 232 TL olacak. 3-6 kilometre sabah-akşam 160 TL, öğle olursa 240 TL. 6-10 kilometre 175 TL, öğle olursa 262 TL. 10-15 kilometre arası 185 TL, öğle olursa 277 TL. Ayrıca araçlarda personel bulunduran her araç, 50 TL ekstra ücret alacak" dedi.
'EMANETE İHANET OLMASIN'
Yeni dönemin hem velilere hem de servis şoförlerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Bacak, servis şoförlerine uyarılarda da bulundu. Şoförlerin, tüm çocuklara kendi çocuğuymuş gibi davranmalarını isteyen Bacak, "Emanete ihanet edeni sektörde barındırmam" dedi. Bacak, "Taşıdığımız emanete ihanet edeni kesinlikle bu camiada barındırmam. Aldığımız emaneti, adam gibi işimizi yapıp yerine teslim edeceğiz. Evinden çocuğu alıp yine evine bırakacağız. İşimize ekmeğimize sahip çıkacağız. Onun dışında hiçbir şeyi kabul etmem. Bir nefer gibi çalışacağız" ifadelerini kullandı.
'TEKİNSİZ KİMSELERİ İHBAR EDİN'
Okul önlerinde oluşabilecek sorunları da önleme noktasında servis şoförlerinin adeta bir polis gibi çalışması gerektiğini de belirten Bacak, "Okullarımızın önündeki servis şoförü arkadaşlardan bir ricada daha bulunmak istiyorum. Okul önlerinde şüphelendiğimiz insanları güvenlik güçlerine bildirmeliyiz. Bir polis gibi okul önlerinde çalışmalıyız. En ufak bir tedirginlikte bile bunu dile getirmekten geri durmayın. Hiçbir çocuğun canı yanmasın" diye konuştu. Bacak ayrıca, okullara verilen ücretlerin de kanunsuz olduğunu ifade ederek, "Hiçbir okula veya okul müdürüne kesinlikle 5 kuruş ücret ödemeyin. Yönetmelik bunu emrediyor, devlet ne derse ona uyacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479