ASAT’tan su takviyesi

Emişbeleni Mahallesi Küpçü Mevkii’nde sondajla çıkarılan içme suyu, Konaklı, Emişbeleni ve Payallar’daki şebekelere bağlanacak

ASAT’tan su takviyesi
banner404
EMİŞBELENİ Mahallesi Küpçü Mevkii’nde sondajla çıkarılan içme suyu, Konaklı, Emişbeleni ve Payallar’daki şebekelere bağlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ’ın 2009-2014 yılları arasını kapsayan Emişbeleni Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı çalışma, ASAT tarafından sonuçlandırıldı. İşi başından beri takip eden Uludağ, “Başkanlığım döneminde suyun her türlü analizini ve teknik çalışmalarını yaptırmıştım. Büyükşehir Yasası’ndan sonra iş Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Burada da takiplerini yaptık ve içme suyunu bölgeye kazandırdık” dedi.
‘SU SORUNUNU BİTİRECEĞİZ’
Antalya Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise Alanya ve çevresinde suyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Güney, “Sorun olan bölgelerde gerekli altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu konudaki çalışmalarımız diğer yerlerde de olacak. Emişbeleni Mahallesi Küpçü Mevkii’nde bulunan su Emişbeleni, Payallar ve Konaklı şebekelerine dâhil edilecek. Küpçü Mevkii’nde sondaj çalışmalarının yanı sıra yol yapımı ve enerji hattının çekilmesi çalışması da gerçekleştirildi. Bu suyla birlikte bölge insanının su ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olacağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479