banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

ASAT düğmeye bastı

Alanya’nın su, kanalizasyon ve diğer altyapı hizmetlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasının ardından Alanya’da yapılanan ASAT, önce sorunları tespit etti ardından yatırım çalışmalarına başlayıp düğmeye bastı

GÜNCEL 08.08.2014, 10:20 08.08.2014, 09:20
ASAT düğmeye bastı
banner404
 ALANYA’NIN doğusundaki yerleşim yerlerinde yaşanan su sorunları ve basınçtan kaynaklanan arızaları ortadan kaldıracak 5 binlik su deposunun yapım çalışmalarına başlandı. Büyük Hasbahçe Mahallesi’nde yapılan su deposuna içme suyu Dim Barajı’ndan gelecek. İçme suyu, yeni yapılan arıtma tesisinde arıtılarak isale hattından cazibe yolu ile şehre verilecek. Öte yandan mahalleye dönüştürülen eski beldelerde de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türkler Mahallesi’ndeki su sorununu büyük ölçüde çözecek binlik su deposunun ve 3,5 kilometrelik isale hattının yapım çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Bu arada Keşefli Mahallesi’ndeki su sorununu çözmek için de çalışmalar başlatıldı” dedi.
İÇME SUYU DİM BARAJI’NDAN GELECEK
Mahalleyi rahatlatacak suyun getirilmesi için Demirtaş Mahallesi’nden Keşefli Mahallesi’ne 2,5 kilometrelik içme suyu hattı yapımına başlandı. Boru hatlarının yetersiz olmasından dolayı Güzelbağ Mahallesi, Fatih Mevkii, Esencik Sokak’taki 15 evde yaşanan su sıkıntısı da çözülüyor. ASAT, söz konusu yerde su hatlarını yenileyerek buradaki su sorununu da çözecek. Yapılan çalışmaları değerlendiren Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney,  göreve başlamaları ile birlikte ASAT ekiplerine sorunları tespit ettirdiklerini ve vatandaşların da talepleri doğrultusunda su sorunu olan yerlere yatırımları başlattıklarını söyledi.
Yorumlar (0)