banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Arıtmaya brandalı önlem

30 Mart yerel seçimleri sonrası oluşan yetki karmaşasıyla ortaya çıkan sorunlardan birisi de arıtmalar oldu

GÜNCEL 15.08.2014, 02:40 15.08.2014, 11:52
Arıtmaya brandalı önlem
banner404

 SEKİZ yıl önce kurulan Kargıcak-Kestel ve Mahmutlar mahallelerinin bağlı olduğu atık su arıtma tesisi de bulardan bir tanesi. Yetki karmaşasıyla beraber yıllardır kısıtlı bütçelerle zor şartlarda çalışan artıma, neredeyse durma aşamasına geldi. Mahmutlar Atık Su Arıtma Tesisi Sorumlusu Sezen İşçi, "Arızayı tamir edecek ekipmanlar olmadığı için arızaların tamirinde gecikmeler oldu. Elimizdeki ve stoklardaki malzemeler erimeye başlayınca arızaya müdahale edemeyecek duruma geldik. Geçiş sürecinden dolayı yaşanan sorunlar yavaş yavaş atlatılmaya başlandı. Biz de arıtmada en kısa sürede arızaları gidererek daha verimli ve az kokulu bir yer haline geleceğiz" dedi. 

ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
Arıtmalarla ilgili yapılacak olan en acil yatırımın koku problemini önlemek olduğuna dikkat çeken İşçi, "Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yüksek nem oranlarına karşın sistemimiz yetersiz kalıyor. Branda sistemine geçeceğiz. Bu malzemelerin siparişi verildi. Kapatma çalışmalarına hızlıca başlanılacak. İlk etapta koku sorununu bu şekilde çözmüş olacağız. Sonrasında da kendi tesisimiz içerisindeki arızalara çözüm arayacağız. En kısa zamanda bu sorunları çözüp daha verimli bir arıtmaya dönüşeceğiz" şeklinde konuştu. 
'BAKIM YAPACAĞIZ'
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'in de katıldığı toplantıyla birlikte arıtmalarla ilgili acil önlem planlarının devreye sokulduğunu ifade eden İşçi, "Sezon sonunda daha geniş çaplı bakım yapacağız" diye konuştu.  

Yorumlar (0)