banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

"Apron'a ulaşamıyorum"

Apron İnşaat'ın başlattığı proje arazisinin Mahmutlar eski Belediye Başkanı Ali Çelik'e ait olduğu ortaya çıktı

GÜNCEL 19.07.2014, 11:00 19.07.2014, 10:15
"Apron'a ulaşamıyorum"
banner404
- Kübra DUMAN 
ALANYA'NIN Mahmutlar Mahallesi'nde yapımına başlanan  'Apron Home' adlı projeyi yürüten Apron İnşaat ofisinin kapatılması ve şirket yetkililerine ulaşılamamasının ardından Yeni Alanya'nın sorularını yanıtlayan Çelik "Ailemiz araziyi Apron İnşaat'a kat karşılığı verdi. Şu an ben de Apron yetkililerine ulaşamıyorum. Bir Apron çalışanı bayramdan sonra inşaatın süreceğini söyledi. Bekleyeceğiz ve olmazsa araziyi başka bir müteahhit firmaya vereceğiz" dedi. İŞTE İDDİALAR
Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde yapımına başlanan ve ‘Apron Home’ adlı projeyi yürüten Apron İnşaat’ın ofisi atıl vaziyette. Apron İnşaat’ın Mahmutlar’da bulunan ofisinin kapalı olması ve tabelasının sökülmesi, müşterilerini tedirgin etti. Alanya’da ‘Ev Al, Emekli Ol, Tatil Yap’ sloganıyla projesini pazarlayan firma 69 bin TL’den başlayan fiyatlarla daire satıyordu. Firma yetkililerine ulaşılamadığı bildiriliyor. 
'2015'DE BİTECEK' DENMİŞTİ
İki blok ve 128 daireden oluşan projenin temeli geçtiğimiz aylarda atılmıştı. Temeli atılan projede yer alan dairelerin yüzde 95’inin satıldığını açıklayan firma yetkilileri, projeyi 2015 yılında tamamlamayı planladıklarını açıklamıştı. Apron İnşaat’ın Alanya Şube Müdürü Hatice Bal, daha önce yaptığı açıklamada "Biz yapıyoruz, satıyoruz, kiralıyoruz. Bu proje ile vatandaş bir nevi evini sigortalamış oluyor" demişti. 
'İLK KİRA EYLÜLDE' VAADİ
Apron Home'dan ev alanların gelecek yıl Eylül ayından itibaren kiralarını almaya başlayacağını ifade eden Bal, dairelerin 2+1, 75 metrekareden oluştuğunu belirtmiş, projenin tanıtımı için 30 Haziran tarihine kadar cazip bir kampanya başlattıklarını kaydetmişti. Bal, "Bu tarihe kadar Apron Home’dan daire almak isteyen kişilere 69 bin TL ile 89 bin TL arasında fiyatlar sunuyoruz" demişti. Ancak şu an Apron İnşaat'a ulaşılamıyor. 

Yorumlar (0)