Antalya'ya gelen Obama'nın keşkesi...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Salı Grubu'na G20 Liderler Zirvesi'ni değerlendirdi. Türel, G20 Zirvesi için Antalya'ya gelen ABD Başkanı Barack Obama'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Antalya'da tatil yapmak varmış" diye hayıflandığını söyledi

Antalya'ya gelen Obama'nın keşkesi...
banner404
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Salı Grubu'nun konuğu oldu. Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç başkanlığında Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) gerçekleştirilen toplantıda Türel, G20 Zirvesi ve Antalya'ya vizyon katacak projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Antalya'nın G20 Zirvesi'nden yüzünün akıyla çıktığını ve çok güzel bir misafirperverlik örneği gösterdiğinin altını çizen Türel, "Obama Sayın Cumhurbaşkanımıza 'Buraya tatile gelmek varmış' diye hayıflanmış. Antalya OECD kapsamında dayanıklı şehirler ağına dahil edildi. Daha önce BM'de New York, Paris, Londra gibi dünyanın en önemli 20 belediyesi ile birlikte 'güçlü şehirler ağı' kapsamında bir projenin ortağı ve paydaşıyız. Şimdi OECD'de dayanıklı şehirler kapsamında Türkiye'den Bursa ile birlikte Antalya seçilmiş. Bunlar Antalya için büyük bir iftihar ve onur vesilesidir" diye konuştu.
"STRESTEN VÜCUDUMDA YARALAR ÇIKTI"
G20'ye Antalya'nın çok iyi hazırlandığını söyleyen Menderes Türel, yollar, asfaltlar, peyzaj çalışmalarının hazırlanmasında ciddi bir gayret sarf edildiğini aktardı.
Sadece Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak G20'ye 900 kişinin üzerinde bir ekiple hazırlandıklarının altını çizen Türel, "Bunlar gayret eder, çalışır ve iyi de planlarsanız bir şekilde yetişiyor. Bizim için işin esas kritik tarafı stresiydi. Stresimden vücudumda yaralar çıktı. Çünkü bir tane mantar tabancası patlasa, hele hele de Paris'te yaşanan olayın üstüne bir de böyle bir olay yaşansa Antalya'ya atom bombası düştü diye uluslararası medya adeta hazır bekliyordu" şeklinde konuştu.
"BURAYA TATİLE GELMEK VARMIŞ"
Liderler ile ilgili gerek ikili görüşmelerin, gerekse de aldığı duyumların çok olumlu olduğunu belirten Türel, yurtdışındaki G20 ve diğer organizasyonlarda çay kahvenin dahi ücreti karşılanarak servis yapıldığını, Antalya'nın misafirperverliği, turistik tesis ve otellerin hizmet kalitesinden fevkalade etkilendiklerini kaydetti. Türel, "Çünkü Obama da Sayın Cumhurbaşkanımıza 'Buraya tatile gelmek varmış' diye hayıflanmış. Antalya'ya çok da iyi zaman ayıramadığından, Antalya'yı görebilecek zamanının olmadığını söylemiş" ifadelerini kullandı.
Obama'ın golf oynamasının da gündemde olduğuna vurgu yapan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Obama Amerika'nın dışında yurtdışında hiç golf oynamıyormuş. Fransa'da yaşanan olay sonrası burada elinde golf sopasıyla bir fotoğraf vermeyi zaten istememiş. Ancak ekibindeki danışmanları oynamış"
Toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Fibabanka Akdeniz Bölge Müdürü Rüçhan İnan, Delphin Otelleri Yönetim Kurulu ,Üyesi Ufuk Cömertoğlu, AYT Group'dan Özay Çelik, Corendom Genel Müdürü Batuhan Karaer, Mevlana Petrol Ali Yılmaz ve Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Müdürü Oya Ayçetin de konuk olarak katıldı. 
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479