Antalya trafiğini rahatlatacak yol

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya kent trafiğine köklü çözüm getirecek Altınova’daki yeni yol çalışması gün sayıyor. Asfaltı tamamlanan yolda, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları sürüyor

Antalya trafiğini rahatlatacak yol
banner404
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin Antalya kent trafiğine köklü çözüm getirecek Altınova’daki yeni yol çalışması gün sayıyor. Asfaltı tamamlanan yolda, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları sürüyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapım İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaalanı yoluna alternatif olacak, kent içi trafiğine büyük rahatlama getirecek Altınova yolu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 5 kilometrelik yolun asfalt çalışması tamamladı. Elektrik, aydınlatma işleri ile peyzaj düzenleme ve sulama işlerinde sona gelindi. Projede bulunan 4 trafo binasının imalatı yapıldı. Yolun aydınlatma direklerinin yarısı dikilerek, hizmete alındı.  Çalışmaların Mart ayı içinde tamamlanması hedefleniyor. Altınova yol yapım çalışmaları kapsamında bugüne kadar 600 bin metreküp kazı, 140 metreküp dolgu gerçekleştirildi. 8 bin 500 metre yağmursuyu drenaj kanalı, TEDAŞ ve alt yapı için 7 bin 230 metre galeri imal edildi. Peyzaj ve sulama işlemleri için 11 bin 500 metreküp bitkisel toprak teşkili yapıldığı, 13 kilometre sulama hattı çekildi. 3 adet sulama sondaj kuyusu açıldı. 
YENİ ÇEVREYOLU
Havaalanı yoluna alternatif olacak Altınova yolu 3 etap halinde Kepez üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na bağlanacak. Toptancı Hal Beşkonak Köprüsü-Havaalanı arasındaki ilk etap ile Göçerler- Beşkonak Köprüsü arasındaki ikinci etabı Büyükşehir Belediyesi yapacak. Göçerler’den Korkuteli Kavşağı’na ulaşan üçüncü etabı ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak. Altınova Yolu tamamlandığında Antalya adeta yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden havaalanı ve Alanya istikametine ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelen sürücüler de bu yolu kullanarak Antalya’nın Burdur çıkışına merkez trafiğini görmeden gidebilecek. Yol tamamlandığında Havaalanı Yolu ve Gazi Bulvarı’ndaki trafikte büyük rahatlama yaşanacak.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479