banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Antalya Havalimanı'nda bir ilk

Antalya'ya Dubai'den direkt uçuşla gelen ilk yolcu uçağı, 3 saat 15 dakikalık yolculuk sonunda Antalya Havalimanı'na iniş yaptı. Air Arabia Havayolları uçağıyla gelen 168 yolcu, törenle karşılandı

GÜNCEL 06.08.2014, 14:43 06.08.2014, 15:30
Antalya Havalimanı'nda bir ilk
banner404
DUBAİ'den Antalya'ya direkt uçuşla gelen ilk yolcu uçağı, 3 saat 15 dakikalık yolculuk sonunda Antalya Havalimanı'na iniş yaptı. Air Arabia Havayolları uçağıyla gelen 168 yolcu, törenle karşılandı.
Dubai'ye 12 kilometre mesafedeki Sharjah Havalimanı'ndan aralarında kadın, erkek ve çocukların da bulunduğu 168 yolcusuyla havalanan Air Arabia Havayolları'na ait uçak, saat 00.45 sıralarında Antalya Havalimanı'na iniş yaptı. Apronda iki itfaiye aracı tarafından oluşturulan su takından geçtikten sonra terminale yanaşan uçağın pilotu Mehdi Aref, aralarında Türk hostes Gülistan Güler'in de bulunduğu uçuş ekibi ve yolcuları, Expo 2016 Antalya'nın' simge çiçeği şakayık ve karanfillerle karşılandı. Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya Koordinatörü Alaaddin Özyürek, Air Arabia Türkiye Müdürü Nüket Angın ve acente temsilcileri, uçuş ekibi ve yolcular için pasta kesti.

Gelen yolcularla ilginip çiçek veren Vali Yardımcısı Recep Yüksel, turizm çeşitliliğinin gelişmesi için Arap ülkelerinin çok önemli olduğunu kaydetti. Yüksel, "BAKA'nın 2010'da başlattığı Körfez pazarına yönelik çalışmalar kapsamında Air Arabia ve BAKA arasındaki işbirliği çerçevesinde, Antalya ile Dubai'ye 12 kilometre uzaklıktaki Sharjah Emirliği arasındaki ilk uçuş gerçekleştirildi. Dubai'ye gitmek isteyenlerin Ankara, İstanbul üzerinden değil, Antalya üzerinden de gidebilmesi büyük kolaylık" diye konuştu.

Air Arabia Türkiye Müdürü Nüket Angın ise ilk kez Ortadoğu'dan Antalya'ya sefer başlattıklarını, şimdilik haftada üç gün sefer yapılacağını belirterek, "İleride seferleri artırmayı düşünüyoruz" dedi.

Yorumlar (0)