banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Antalya arama listesinde dördüncü

Ramazan Bayramı nedeniyle tatil için Skyscanner üzerinden yapılan aramalarda en çok aranan yer İzmir oldu. Antalya ise arama listesinde kendisine dördüncü sırada yer buldu

GÜNCEL 31.07.2014, 18:17 31.07.2014, 17:58
Antalya arama listesinde dördüncü
banner404

 TÜRKİYE’den bayram tatili için yapılan uçak bileti aramalarında ilk sırayı İzmir alırken, en çok aranılan yurtdışı şehri ise Barcelona oldu. Ayrıca bayram için en çok aranan 10 şehir içerisinde 7 Türk şehrinin yer alması, yurtiçi destinasyonlarının bayram tatiline damgasını vurduğunu gösterdi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı aramalarıyla bu senenin aramaları karşılaştırıldığında ise Atina yüzde 63’lük bir oranla en çok artış gösteren şehir oldu.

TATİLCİ 'DENİZ-GÜNEŞ-KUM' DEDİ
İzmir, yurtiçinde en çok aranan şehir olurken, İzmir’i İstanbul, Bodrum, Antalya ve Trabzon takip etti. En çok aranan 10 destinasyon içerisinde Bodrum, Antalya ve Dalaman’ın yer alması, Türk seyahatseverlerin tatil tercihlerini deniz, kum ve güneşten yana kullandıklarını gösterir gibi. Yurtdışı aramalarında ise Barcelona, Londra ve Amsterdam en çok aranan şehirler olarak ilk üç sırayı aldı.
YUNANİSTAN'A TÜRK İLGİSİ ARTTI
Geçtiğimiz Ramazan Bayramı aramalarıyla bu senenin aramaları karşılaştırıldığında ise Atina ve Mikanos adasının en çok artış gösteren destinasyonlar olması, Türklerin Yunanistan’a olan ilgilerinin giderek arttığını gösteriyor. Yunanistan’ın yakın olması ve bu merkezlerin Türkiye’deki tatil bölgelerine benzemesi bu artışın nedenlerinden biri olarak görülüyor.
Ramazan Bayramı’nda Türkiye’den en çok aranan 10 destinasyon:
1. İzmir
2. İstanbul
3. Bodrum
4. Antalya
5. Trabzon
6. Dalaman
7. Barcelona
8. Londra
9. Amsterdam
10. Adana
Yorumlar (0)