banner468

Ankara'da gurur

ALTSO'nun Ankara İrtibat Ofisi, muhteşem bir açılış töreniyle dün hizmete girdi. Açılışa katılan ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'e övgüler yağdıran AB Bakanı Egemen Bağış, "Eminim, Alanya'yı gören her Avrupalı, Türkiye'nin AB üyeliğine yeşil ışık yakar" dedi

Ankara'da gurur

ALTSO'nun Ankara İrtibat Ofisi, muhteşem bir açılış töreniyle dün hizmete girdi. Açılışa katılan ve ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'e övgüler yağdıran AB Bakanı Egemen Bağış, "Eminim, Alanya'yı gören her Avrupalı, Türkiye'nin AB üyeliğine yeşil ışık yakar" dedi

19 Kasım 2013 Salı 23:20
Ankara'da gurur
banner404
ANKARA'NIN Çukurambar Mevkii'nde hizmete giren Alanya Ofisi'nin açılışına Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AKP'nin kilit isimleri İdris Naim Şahin, Abdulkadir Aksu, Vecdi Gönül ve Menderes Türel, CHP ve MHP'den üst düzey simalar ile binin üzerindeki işadamı, esnaf, siyasetçi ve gazeteci topluluğu katıldı.

SORUNLARI ANKARA’YA ANLATTI

İRTİBAT Ofisi'nin, Alanya'daki iş dünyası temsilcileri için bürokratik konularda yardım alabilecekleri bir merkez olacağını vurgulayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Alanya’nın lobi çalışmaları da buradan takip edilecek" dedi. Gazipaşa Havalimanı, golf sahaları ve raylı sistemin önemine de vurgu yapan Şahin, Ankara'dan yardım istedi.

ŞAHİN’E ÖVGÜLER YAĞDIRDI


AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise konuşmasına, Başbakan Erdoğan'ın selamını iletip Mehmet Şahin'e övgüler yağdırarak başladı. Bağış, "Az evvel arkadaşlara 'Aman, sakın Mehmet Şahin'i siyasete sokmayın, valla ekmek yedirtmez kimseye' dedim. Ankara Ofisi fikri için sizleri kutluyorum, Antalya’dan bile önce bu projeyi siz hizmete sundunuz" dedi.

ANKARA'NIN Çukurambar Mevkii'nde bulunan Green Office İş Merkezi’nin 3. kat 11 numaralı dairesinde hizmete giren Alanya Ofisi'nin açılışına Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri eski Bakanları İdris Naim Şahin ve Abdulkadir Aksu, Milli Savunma eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Mehmet Vecdi Gönül, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal, Yıldıray Sapan, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Mehmet Günal ve Arif Bulut, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, TOBB Sektörler Girişimcilik Oda ve Borsalar Daire Başkanı Cihat Alagöz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, MHP MYK Üyesi Hüseyin Yıldız, MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar, belde belediye başkanları, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, ALTSO meclis ve yönetim kurulu üyeleri, ALTSO üyeleri, işadamları ve turizmcilerden oluşan yaklaşık bin kişi katıldı.
ŞAHİN ALANYA’NIN SORUNLARINI ANLATTI
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yurtdışı programı nedeniyle katılamadığı törene, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından kürsüye çıkan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, katılımcıları selamladıktan sonra Alanya'nın sosyal, ekonomik, ticari, kültürel ve siyasi yapısıyla ilgili rakamlarla ayrıntılı bilgiler verdi. Şahin,
“1991 yılında kurulan ve bugün toplam 13 binin üzerindeki üye sayısı olan odamız, turizm, ticaret, sanayi, AB projeleri ve eğitim alanlarında faaliyetlerini başarı ile yürütüyor. Odamız, sahip olduğu kalite ve akreditasyon belgeleri ile ülkemizin önde gelen odaları arasında yer alıyor. Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla bu göreve talip olurken üye odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Seçimden seçime değil, her zaman üyelerimiz ile birlikte olmayı, sadece üyelik aidatlarından dolayı hatırlanan bir kurum değil, odamızı çözüm ve destek alanında tercih edilen bir yapıya kavuşturmayı kendimize hedef olarak belirledik” dedi.
‘ALANYA LOBİSİNİ BURADA YAPACAĞIZ’
Görevi teslim aldıkları 18 Haziran 2013 gününden bugüne değin üyelerin birbirleri ile bütünleşmelerini amaçlayan çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şahin, “Faaliyetlerimizin ana temasını üyelerimizin ihtiyaçları ve talepleri oluşturuyor. Çünkü üyelerimize vereceğimiz hizmetlerin hem ülkemize, hem de milletimize yararı olacağına hep inandık. Üye odaklı faaliyetler yapan ALTSO’nun üyelerine daha iyi hizmet verebilmesi için Ankara İrtibat Ofis’ini bugün burada değerli katılımlarınızla yapıyoruz. Ankara’da bulunan kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör meslek kuruluşları ile gerekli işbirliği çalışmalarının yapılması ve üyelerimizin yurtdışına gerçekleştirecekleri seyahatleri için gerekli işlemlerin anında yapılması amacıyla bu ofisimizi açmayı düşündük. Ofisimiz aracılığı ile sadece odamızın üyelerine değil, tüm Alanyalı hemşerilerimize hizmet vereceğiz. Ofisimiz ilçemiz iş dünyası temsilcileri için bürokratik konularda yardım alabilecekleri bir merkez olacak. Alanya’nın lobi çalışmalarını da Ankara’da yürüteceğiz” diye konuştu.
‘GAZİPAŞA HAVALİMANI’NA EL ATMALIYIZ’
Alanya’nın belli başlı sıkıntılarını da katılımcılara aktaran Mehmet Şahin, “Gazipaşa Havalimanı bizim olmazsa olmazlarımızdandır. İlk yapıldığı dönemde atıl durumda kalan havalimanımızın uluslararası standartlarda hizmet verir hale getirilmesi ve pist uzunluğunun artırılması sağlanmalıdır. Gazipaşa Havalimanı’nın uluslararası standartlara ulaştırılarak yüzde 100 kapasite ile çalışır duruma getirilmesi Alanya’ya ve bölgeye katkı sağlayacaktır. Gazipaşa Havalimanı, son yıllarda yaşanan gelişmeler sayesinde büyük bir ivme ile atağa geçmiş ve Alanya’mız için bizlere de gelecek ile ilgili büyük umutlar vaat etmiştir. Alanya’da golf alanları ile ilgili çalışmalar kapsamında, Emişbeleni, Mahmutlar, Kargıcak, Okurcalar ve Türkler beldelerinde belirlenen beş alan yeni turizm merkezleri olarak ilan edilmiştir. Çalışmalarına yaklaşık iki yıl önce başlanan ve çok hızlı bir şekilde tamamlanarak turizm merkezi ilan edilen bu alanların arazi kullanım haklarının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri ve yatırımcılara tahsisi için ilana çıkarılması süreçlerinin de bir an evvel tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
‘BAĞIMSIZ DEVLET ÜNİVERSİTESİ İSTİYORUZ’
Alanya'da halen Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Alanya İşletme Fakültesi, binası ALTSO tarafından yapılan meslek yüksekokulu, Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı faaliyet gösterecek Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi bulunduğunu, YÖK Genel Kurulu’nca onaylanan Tıp Fakültesi ile Alanya’da bağımsız bir üniversitenin kuruluşu için neredeyse bütün şartların oluştuğunu ifade eden Şahin, “Ankara’dan bağımsız bir devlet üniversitesi talep ediyoruz” mesajı verdi. Antalya bölgesinin yılda 10 milyonu aşkın yabancı, 5 milyona yakın da yerli turistin tatil yaptığı bir bölge olduğunu, karayolu ulaşımının yetersiz kaldığını vurgulayan Şahin, “Bölgede turizmin sürdürülebilirliği için Alanya-Manavgat-Serik-Antalya hattını içine alan bir raylı taşıma sisteminin planlanarak devreye sokulması acil bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ana başlıklarını sunduğum bu sorunlarımızın çözümü için çalışacağız ve işlerimizin her zaman takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Şahin, konuşmasının sonunda, Pazartesi akşamı babasını kaybeden AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney'e başsağlığı diledi.
ALANYA AB SÜRECİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Törende konuşan AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, “Böylesine anlamlı bir açılışta sizlere Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin selamlarını getirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugün gerçekten Türkiye'nin en güney noktasından, Alanya'mızdan başkentimize sıcaklığınızı, muhabbetinizi, bereketinizi getirdiniz. Biraz önce çok değerli ALTSO Başkanı Sayın Mehmet Şahin kardeşim konuşurken, Sayın Vecdi Gönül ve Menderes Türel'e 'Aman, sakın Mehmet Şahin'i siyasete sokmayın, valla ekmek yedirtmez kimseye' dedim. Maşallah, burada Ankara Ofisi'ni açarken Alanya'nın bütün sorunlarını çözme konusunda da kararlılığını ortaya koydu. Bu nedenle Alanyalıların ne kadar azimli, ne kadar kararlı ve ne kadar çözüm odaklı olduklarını çok iyi bilirim. Çünkü çok eski yıllardan beri, en yakın arkadaşım, okul arkadaşım, 30 yıllık dostum Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu konudaki kararlılığına yıllardır şahidim” dedi.
‘ÇAVUŞOĞLU’NUN SİZLERE SELAMI VAR’
Mevlüt Çavuşoğlu’nun sabah saatlerinde kendisini arayarak AKP Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney'in babasının vefat ettiğini, Menderes Türel ile aralarında görev dağılımı yaptıklarını, kendisinin cenaze törenine, açılışa ise Menderes Türel’in katılacağını söylediğini aktaran Bağış, “Mevlüt kardeşimin sizlere selamlarını iletmekten büyük onur duyuyorum, Sayın Hüseyin Güney'in babasına da Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün Türkiye'nin turizm başkenti Alanya'dan, Türkiye'nin idari başkenti Ankara'ya çok önemli bir açılım gerçekleşiyor. Antalya Ticaret Odası'ndan evvel Alanya Ticaret Odası'nın Ankara'da ofis açmış oluşu, aslında Alanya'nın öngörüsünün ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Tabi Alanya emin ellerde, Alanya doğru bir çizgide ilerliyor. Bugün Alanya, Avrupa Birliği sürecimizde de çok önemli bir rol oynuyor. Alanya ile Antalya farkı zaten her geçen gün gözüküyor. Ama inşallah 30 Mart'tan itibaren bu farkı da kapayacağız” diye konuştu.
‘ALANYA’YI GÖREN TURİSTİN FİKRİ DEĞİŞİYOR’
Alanya’nın bu ofisi açmakla sadece Türkiye'de değil, Avrupa Birliği sürecinde ne kadar büyük bir rol oynadığını ortaya koyduğunu belirten Bakan Bağış, “Bana ‘Türkiye'nin AB sürecinde Alanya niye önemli?’ diye sorarsanız, çünkü ülkemize gelip, Alanya'da tatil yapıp, ülkemizi Alanya'nın hizmetiyle, konukseverliğiyle, güler yüzüyle tanıyan herkes, neredeyse yüzde 95 oranında Türkiye'nin AB üyeliğine sıcak yaklaşıyor. Ama ülkemize hiç gelmemiş, Türkiye'yi hiç tanımayan, Türk insanının konukseverliğini bilmeyenler, AB üyesi ülkelerde en çok Türkiye'ye karşı önyargı besleyenler, en çok arıza çıkaranlar, itiraz dillendirenler. İşte bu yüzden Alanya istese de istemese de, Alanya ve bütün turizm bölgelerimiz bizim AB Bakanlığımızın çok doğal paydaşları ve doğal üyeleridir. Bu yüzden paydaşımız, doğal üyemiz Alanya'nın Ankara'da ofis açmasını ben çok anlamlı buluyorum” dedi.
SİYASİLER ALANYA OFİSİNDE BULUŞTU
Açılış kurdelesi kesilirken tören alanına gelen CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal da kurdele kesenler arasında yer aldı. Daha sonra ALTSO Ankara İrtibat Ofisi'ni gezen konuklara Alanya muzu ikram edildi. Alanya fotoğraflarıyla süslenen ofiste AKP'liler ve CHP'liler arasında dostluk rüzgârı esti. İkramlarla ağırlanan Bağış ve Baykal ile eski bakanlar, samimi bir sohbete girişti. Sohbette MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da yer aldı. Bu arada salona giren Şükran Çalık başkanlığındaki AKP Alanya Kadın Kolları üyeleri, Bağış, Baykal ve eski bakanlarla fotoğraf çektirdiler.
BAĞIŞ’TAN GAZİPAŞA’YA THY SÖZÜ
Bağış, bir AKP Kadın Kolları üyesinin 'Alanya'dan Kıbrıs'a ulaşmak çok güç' demesi üzerine 'Gazipaşa Havalimanı'ndan sefer mi istiyorsunuz?' diye sordu. Üye 'Evet' deyince Bağış, "Maalesef şu anda Türk Hava Yolları'nın uçak sayısı yeterli değil. Uçak sayımızı 260'a çıkardık, şimdi hedefimiz 300'e ulaştırmak. Ancak halen yeterli değil. THY dünyanın her yerine uçuyor. İnşallah uçak sayımız artınca Gazipaşa'dan seferler de başlar" dedi. Baykal ise, ofisteki ikramları tadarken "Alanya bu ofisle bağımsızlık için büyük bir adım attı. Yavaş yavaş bağımsızlığını ilan ediyor” dedi.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 20.11.2013 11:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349