banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

ALTSO Başkanı Şahin'den toplantı

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, dün döviz alım satımı, sigorta aracılık hizmetleri, bankalar, okul öncesi kreşler, sağlık hizmetleri ve sürücü kurslarının temsil edildiği 12. ve 18. meslek gruplarına kayıtlı üyelerle bir araya geldi

GÜNCEL 10.08.2017, 22:44 Enes Subaşı
ALTSO Başkanı Şahin'den toplantı
banner404

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, her yıl 24 meslek grubu ile gerçekleştirdikleri kahvaltılı istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. 
Bu kapsamda ALTSO Başkanı Şahin, Alanya Öğretmenevi’nde 12. ve 18. meslek grubu  üyeleriyle bir araya geldi. Kahvaltılı istişare toplantısına, Şahin’in yanı sıra, kurum müdürleri, oda başkanları, ALTSO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda ALTSO üyesi katıldı.
‘SAYIN ÇAVUŞOĞLU MEMLEKET SEVDALISI’
“Üyelerimizden aldığımız güç ve teveccühü doğru kullanmaya özen gösteriyoruz” diyen ALTSO Başkanı, en büyük avantajlarının da her projede kendilerine öncülük eden Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olduğunun altını bir kez daha çizdi. Çavuşoğlu’nun memleket ve ülke sevdalısı bir hizmet adamı olduğuna dikkat çeken Şahin, “Doğalgaz projesi, hal projesi, sanayi sitesi projesi, Akdağ, kriz anında Alanya’mızdaki Rus ve diğer yabancılar ile yaptığımız organizasyonlar ve diğer tüm çalışmalarımızın başarısında Çavuşoğlu’nun büyük payı var. Kendisine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Oda olarak tek hedeflerinin hizmet olduğunu da vurgulayan Şahin, “Gerek Ankara’da, gerek ise Alanya ve Antalya’daki yerel idareler ile uyumlu çalışıyoruz. Hizmetin olduğu yerde elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Tanıtımda da, üyelerimizin beklentilerinin karşılanması noktasında çalışmalarımızı idarecilerimizin desteğini alarak yapıyoruz. Üyelerimizin ve Alanya’mızın menfaatleri ne gerektirirse onu yapmaktan da çekinmiyoruz” diye konuştu. Konuşmasında çalışma prensiplerine ve misyonlarına değinen Başkan Şahin, “Koordineli, uzlaşıcı, birlik ve beraberlik içinde şehrimize hizmet ediyoruz. Bunun için her kurum ile işbirliği yapıyoruz. Belediyelerimiz, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerimizin temsilcileri ile işbirliği yapıyoruz. Ama lokomotifimiz pek tabidir ki Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’dur. Kendisine projelerimize verdiği destek, hem Alanya’mıza hem de ülkemize yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ve şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu. 
ALANYA’DA ALIŞVERİŞ VAR
Turizm sezonunda yaşanan krizleri aşabilmek için ALTSO Yönetimi olarak gerçekleştirdikleri projelerden bahseden Başkan Şahin, “Yaşanan krizde üyelerimizin yanında yer aldık. Projeler gerçekleştirdik, toplantılar düzenledik. Antalya Tanıtım A.Ş. ile birlikte Alanya’da Alışveriş Var isimli bir proje yaptık. Projeye ilginin yoğun olması açısından çeşitli ödüller belirledik. Projeyle esnafımızın bir nebze olsun nefes almasını hedefledik. Proje geçtiğimiz yıl oldukça yararlı oldu. Bu yüzden de bu yıl ikincisini düzenledik” diye konuştu.  Küçük yatırımcıya destek olunması hedefiyle geliştirilen ‘Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır’ ve ‘Küçük Esnafın Büyük Derdine Ortak Olalım’ projelerinden de bahseden Başkan Şahin, “Üyelerimize destek olmak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
DOĞALGAZ KAMPANYASI
Alanya’ya doğalgazın gelmesi için 2014 yılında imza kampanyası başlattıklarını ve bu kampanyayla 93 bin imza topladıklarını aktaran Başkan Şahin, “BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün, nüfusu 20 binden fazla olan ilçelerde yatırım yapma kararı için alınan Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazetede yayımlandı. Bu kararla Alanya’mıza doğalgaz gelmesinin önü açıldı. Bu açıdan çok mutluyuz. Bildiğiniz üzere doğalgazı Alanya gündemine ilk biz taşımıştık. Hem tarım hem de turizmde doğalgazın kullanılması ile enerji maliyetleri bölgemizde azalacaktır. Biliyorsunuz doğalgazın Alanya’mıza gelmesi için bir imza kampanyası gerçekleştirmiştik. Alanya’mızda başta belediyemiz olmak üzere tüm kurumlardan ve üyelerimizden destek gördük. Topladığımız 93 bin imzayı da dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’a sunduk. Doğalgaz projemizde de bize yine Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu destek ve öncü olmuştu. İnşallah doğalgazı 2 yıl içinde Alanya’mıza getireceğiz” şeklinde konuştu. 
GÜZELBAĞ SANAYİ SİTESİ
Güzelbağ Sanayi Sitesi konusunda gelinen son noktayı da üyelerle paylaşan Başkan Şahin, şehir içinde sıkışan mobilya imalathanesi, mermer atölyesi, PVC ve Demir Doğrama atölyesi, Plastik Boru İmalathanesi ve Çamaşır Yıkama Fabrikası gibi işyerlerinin kabuğuna sığmadığını ve bu iş yerlerini Güzelbağ’da tek çatı altında toplamak istediklerini söyledi. Başkan Şahin, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak bir proje için çalıştıklarını belirterek, Güzelbağ Sanayi Sitesi projesinin Alanya için büyük önem arz ettiğini söyledi. Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda üyeleri bilgilendirdi. Başkan Şahin göreve geldikleri günden bu yana üye odaklı çalışmalara öncelik verdiklerini belirterek, her zaman üye memnuniyetini ön planda tuttuklarını dile getirdi. Eğitim çalışmaları hakkında da bilgiler aktaran Başkan Şahin, kişisel gelişim ve mesleki eğitimlere büyük önem verdiklerini söyledi. Kuyum sektörüne yönelik Mücevher Danışmanlığı eğitim düzenlediklerine dikkat çeken Başkan Şahin, ücretsiz olarak da yabancı dil kursu verdiklerini söyledi. Başkan Şahin, tüm eğitim çalışmalarını ALTSO Akademi adı altında topladıklarını belirterek, ALTSO Akademi’nin 2017 yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim seminerlerinin de önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, okulun rekor süreyle 5 buçuk ayda tamamlandığını belirtti. ALTSO Meclisi olarak ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu yapma kararı almalarının ardından, ‘Yapamazsınız, bu bütçeyle zor’ tarzı eleştiriler aldıklarını anlatan Başkan Şahin, her türlü fedakârlığı göstererek okulu 5 buçuk ayda bitirdiklerini dile getirdi. Söz verdikleri gibi okulu 2016-2017 Eğitim sezonuna yetiştirdiklerine değinen Başkan Şahin, turizm sektöründe yaşanan ara eleman sıkıntısının ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu sayesinde ortadan kalkacağını söyledi. Başkan Şahin son yıllarda yaşanan krizlerden sonra yapılan çalışmalar hakkında da üyeleri bilgilendirdi. Şahin, yaşanan krizler nedeniyle Alanya'mızda yaşayan Rus uyruklularla yapılan toplantı, ALTSO'ya kayıtlı yabancı sermayeli şirket ortakları ile gerçekleştirdikleri buluşma, MENA Ülkelerinden gelen çok sayıda üst düzey yönetici, ALTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Rus Medya Forumu gibi etkinliklerden örnekler verdi.
AKDAĞ TURİZM MERKEZİ
Göreve geldiği günden bu yana Akdağ konusunda yoğun biçimde girişimlerde bulunduğunu aktaran Başkan Şahin, 1995 yılında “Kış Sporları Turizm Merkezi” olarak ilan edilen Akdağ’ın statüsünün 21 yıl sonra bugün ”Antalya Alanya Akdağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” olarak değiştirildiğini söyledi. Başkan Şahin, “Gelinen nokta AKDAĞ için bir milattır, bölge yatırım ve teşviklerden daha fazla yararlanma imkanına kavuştu. Başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Yeni Toptancı Hali konusunda da bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Alanya hal sektör temsilcilerimizin taleplerini dikkate alarak proje hazırlamıştık. Projemizin temelini geçtiğimiz yıl attık. Önemli bir virajı daha geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanya’mıza hayırlı olsun. Projede her ayrıntıya yer verildi. Türkler Mahallesi'nde 160 dönüm arazi üzerine yapılacak 157 dükkan, sosyal alan, otopark ve diğer gerekli tesisleri içinde barındıracak. İçerisinde sosyal alanlar ile bir de cami olacak. Alanya’mıza hayırlı olsun” dedi. 
ALTSO olarak ilçemizde gerçekleştirilen her türlü organizasyona destek olduklarını aktaran Şahin, “Odamız ilçemizde gerçekleşen ve tanıtıma katkı yapan tüm sosyal, sanatsal ve spor organizasyonlarında yerini almaktadır. Bu kapsamda, turizm festivali, jazz günleri, plaj voleybolu, plaj futbolu, triathlon, offroad gibi organizasyonlara oda bütçesinden destek olundu. 
Üyelerimizin ufkunu açmak amacıyla yurt dışı organizasyonlara büyük önem verdik. Bunları yaparken Odanın bütçesini koruduk. Şahsım ve yönetim kurulum ve katılımcılar bu gezilerde kendi imkanlarını kullandı. Çok güzel temaslarımız oldu. Sayın Dışişleri Bakanımızın da desteğiyle yurt dışında en üst düzeyde karşılandık ve ağırlandık. Gittiğimiz yerlerin basınında da Alanya geniş yer buldu. Oda tarihinde ilk kez yurt dışı fuarda stant açtık. Bunları hep sizlerden aldığımız güçle yaptık. Ülkemizdeki diğer odalar şu anda bizim yaptıklarımızı yapmaya başladı. Özellikle son Suudi Arabistan’a yaptığımız iş gezisi ve Umre nedeniyle çok tebrik aldık” dedi. Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara irtibat ofisini üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her Çarşamba ve Cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk" diye konuştu. 

Yorumlar (0)