ALKÜ Hastanesi'nde 'Oyun odası' hizmette

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi Bölümü’nde 'Minikler Gülsün Projesi' kapsamında oyun odası oluşturuldu

ALKÜ Hastanesi'nde 'Oyun odası' hizmette
banner404

ÇOCUKLARA zarar vermeyen oyuncakların yer aldığı odada, hastane ortamının stresinden uzak, eğitici ve öğretici oyuncaklar, boyama kalemleri, defterler, kitaplar ve oyun hamurları yer alıyor. Oyun odasının açılışında serviste yatarak tedavi gören çocuklar, Hastane Başhekim Vekili Uz. Dr. Nadir Aldemir, hastane yönetimi, çocuk doktorları, çocuk gelişim uzmanları ve ebeveynleriyle birlikte oyun oynama fırsatı buldular.   
Uz. Dr. Aldemir, tedavi gören minik hastaların burada oyun oynayarak hastane ortamının stresini üzerinden atabileceğini söyledi. Aldemir, “Hastane yönetimi olarak hastalarımızın konforunu arttırmak, sağlık kalitemizi yükseltmek için çalışmaktayız. Bu kapsamda minik hastalarımız için hastaneleri nasıl cazip hale getirebiliriz diye düşündük. Biliyoruz ki hastanede yatarak tedavi olmak hem çocuk hem de aile için zorlu bir süreçtir. Bizler de çocuklarımız için bir oyun odası oluşturarak onların psikososyal ihtiyaçlarının karşılanması ve tedavi süreçlerinin desteklenmesini amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın rahatça oynayabileceği, oynarken eğleneceği ve öğreneceği bir alan oluşturduk. Emeği geçen herkese hastane yönetimi adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479