ALKÜ'de kupa sevinci

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Basketbol Takımı ilk kupasını kazandı

ALKÜ'de kupa sevinci
banner404

BU yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol 2. Liginde mücadele eden üniversite takımımı aralık ayında Antalya-Göynük’te yapılan müsabakalar sonucunda ilk kupasını alma başarısını gösterdi. Grubunda Abdullah Gül Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ile mücadele eden takım, beş maçından üçünü kazanarak grup birincisi ve toplamda üçüncülük kupasını kazandı. Başarının ardından ALKÜ Basketbol Takımı, kupaları ile Rektör Pınarbaşı’nı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ALKÜ Basketbol Koçu ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Nalbant ve Doç. Dr. Işık Bayraktar ile Fakülte Sekreteri Hasan Yer de takıma katıldı. 

Takımı tebrik eden Rektör Pınarbaşı, bu başarıda emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür sportif faaliyetlerin hem öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimi hem de üniversitelerin adını duyurarak tercih edilen üniversiteler arasına girebilmeleri açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Rektör Pınarbaşı, “Bu genç takımımızın ilk başarısı. Bundan sonraki turnuvalarda birincilik kupları ile dönmenizi bekliyorum. Elde ettiğiniz bu başarı bizleri mutlu ediyor. Turnuvadaki başarılarınız üniversitemizin ülke genelinde hızlı bir şekilde yer edilmesini sağlıyor. Başarınızdan ötürü sizleri canı gönülden tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim” diyerek duygularını ifade etti.
‘DAHA İYİ SONUÇLAR İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ’
Elde edilen başarının ardından ALKÜ Basketbol Takımı Koçu Dr. Nalbant, “Basketbol Takımı oyuncuları tıp fakültesi, spor bilimleri fakültesi, işletme fakültesi, mühendislik fakültesi, turizm fakültesi ve sağlık hizmetleri MYO gibi birçok fakülte ve bölümden oluşmakta olup kupa kazanılan ilk turnuva olmuştur. Kazanılan bu başarı gelecek yıllarda üniversitede basketbol adına daha iyi başarılar elde edileceğini göstermektedir. Bizlere bu konunda destek olan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na teşekkür ediyor, tüm takımı başarı ve gayretlerinden ötürü kutluyorum” diye konuştu.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner533

banner518

banner481

banner472

banner536