banner468

‘Alanya’yı hizmete boğacağız’

Alanya’da seçim çalışması yapan, işadamları, turizmciler ve esnafla buluşan Lütfi Elvan, “Muhalefet konuşur, biz yaparız. Bugüne dek Antalya ve Alanya için yaptıklarımız, 7 Haziran sonrası yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

‘Alanya’yı hizmete boğacağız’

Alanya’da seçim çalışması yapan, işadamları, turizmciler ve esnafla buluşan Lütfi Elvan, “Muhalefet konuşur, biz yaparız. Bugüne dek Antalya ve Alanya için yaptıklarımız, 7 Haziran sonrası yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

12 Mayıs 2015 Salı 00:39
‘Alanya’yı hizmete boğacağız’
banner404
ESKİ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AKP Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Elvan’ı kapıda karşılayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Şahin, taleplerini sıraladı, detaylı dosyayı ise önümüzdeki hafta Cuma günü takdim edeceklerini kaydetti. Elvan'dan bir isteği olduğunu da belirten Şahin, "Alanya'nın üç bölgesine köprülü kavşak rica ediyoruz. Siz, bizleri sevindirdiniz, Rabbim de sizleri sevindirsin. Ben buradaki birçok arkadaşımızın beklentisini biliyorum. AKP döneminde hiç İl kararı alınmadı. Ancak bir İl kararı alınırsa ilk sırada Alanya isminin olacağından eminim. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Sena Nur Çelik kardeşimizin ismi açıklandığında ben biraz hayıflanmıştım. ‘Alanya'nın sorunlarını çözebilir mi?’ diye. Ancak sempatik tavırları, güler yüzü ve çalışkanlığıyla gösterdi ki, o bizim adayımız. Ona da buradan teşekkür ediyorum” dedi.
‘BEN DE ALANYA’NIN EVLADIYIM’
Başkan Şahin’in ardından söz alan Elvan ise Alanya’ya yapılması gündemde olan projeler hakkında bilgi verdi. Hızlı trenin yapılmasının ardından Konya, Kayseri ve Kapadokya bölgelerinden Alanya'ya turist akını olacağını söyleyen Elvan, Alanya'nın çocuğu olduğunu anlattı. Elvan, "Çünkü Mahmutlar’ın hemen üst tarafında doğdum. Ben de sizin bir parçanızım. Ben, inşallah Alanya'nın milletvekiliyim. Sayın Başbakanımız bana dedi ki, 'Seni Antalya'dan, Alanya'dan aday yapacağım. Alanya benim için son derece önemli. Oraya git ve Antalya ile Alanya'nın ulaşım sorunlarını temelden çözecek adımları at. Bu sorunları bitirelim.' Bende koşarak geldim.”
‘ALANYA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
Elvan, konuşmasına şöyle devam etti: “Alanya hem tarihsel hem de kültürel açıdan Türkiye'nin sembol kentlerinden biridir. Alanya bize başkentlik yaptı. Alanya’nın geçmişine baktığımızda inanılmaz tarihi ve kültürel bir birikimi olduğunu görüyoruz. Alanya tarih boyunca, orta Asya’dan Malazgirt’e ve oradan Anadolu’nun kapısını açıp oradan dört bir yana Toroslar'ın kapısına yerleştiğimiz andan itibaren Alanya bizim için çok önemli bir merkez olmuştur. O konumunu her zaman muhafaza etmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Alanya'ya aslında önemli miktarda yatırım yaptık ama yeterli mi? Tabi ki yeterli değil. Antalya- Alanya bölünmüş yolu hükümetler geldi geçti. Tam 11 yıl Antalya-Alanya yolu bitirilemedi. Biz iktidara geldik, iki yıl içerisinde ölüm yolunu tamamladık.
‘ALANYA’YI DÜNYAYA BAĞLAYACAĞIZ’
Şu ana kadar Antalya için Alanya dahil 15 katrilyon TL’lik yatırım yaptık. Bugünleri anlamamız için, geçmişi çok iyi bilmemiz gerekiyor. Eğer biz geçmişimizi unutursak, bugünü anlayamayız. Biz dağımızı, ovamızı, yaylalarımızı, al bayrağımızı seviyoruz, biz milletimizi, biz sizleri seviyoruz. Onlar konuşur, biz yaparız. O kardeşlerime soruyorum. 1999-2002 döneminde ne yaptınız?  Bugün biz Antalya ile Mersin'i birbirine bağlıyoruz. Aşağı yukarı 470 km'lik kesimin 410 km'sini tamamladık. 60 km'lik kesim kaldı. 5 tünelimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu sene 5 tünel açılışı daha yapacağız. Önümüzdeki yıl inşallah 4 tünel daha açacağız. Toplam 27 tünel edecek. 2017 yılında inşallah o tünellerle birlikte Alanya-Mersin yolumuz tamamıyla bölünmüş yol haline gelecek ve sizlere sunulacak. Antalya, ülkemiz açısından son derece önemli.
‘TÜM DÜNYANIN GÖZÜ ALANYA’DA’
Ama Alanya'nın bir başka önemli özelliği var. Tarihiyle, geçmişiyle ve dünyada turizmin en önemli metropol yerlerinden biri olmasıyla Alanya son derece önem arz eden bir ilimiz. Yapacağımız işleri teker teker belirledik. Bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Nedir bu yapacaklarımız? Bunların başında Alanya-Antalya arası otoban geliyor. Alanya'nın olmazsa olmazı otoban dedik. Aşağı yukarı 3 yıl önce çalışmalara başladık. Ancak, biraz ağır gidiyordu. Ulaştırma Bakanı olur olmaz arkadaşlara verdiğim ilk talimat şu oldu. Biz bölünmüş yollarda önemli başarı elde ettik. 80 yılda 6 bin 100 km bölünmüş yol yapılmıştı. Biz yaklaşık 18 bin kilometreye ulaştık. Yani 3 katı daha fazla bölünmüş yol yaptık.
‘OTOBAN YAPIMINA AĞIRLIK VERECEĞİZ’
Ama bundan sonraki süreçte yapacağımız projeler otoyollar olacaktır. Otoyollar bakanlığımızın öncelikle yapacağı işler olacak. Onlara 5  proje ismi söyledim. Bunların içerisinde Alanya-Antalya otoyolu da vardı. ‘Bu otoyolların yapımına süratle başlayacağız’ dedim. Bu talimatım çerçevesinde arkadaşlar gerekli çalışmaları yaptı ve projeler bitti. İnşallah 2016 yılının ilk aylarında yap-işlet-devret sistemiyle kazmayı hep birlikte vuracağız. Hayırlı olsun. Alanya için bir başka önemli projemiz var. Biz ulaşılabilir ve erişilebilir bir Alanya için mücadele ediyoruz. Antalya’yı hızlı trenle buluşturuyoruz. Sadece Antalya değil, bizim yapmış olduğumuz proje aslında Alanya'yı içermiyordu. Manavgat'tan Serik, Serik'ten Antalya'ya inen bir yol idi. Arkadaşlarımla görüştüm projeye Alanya'yı da dahil ettim.
‘HIZLI TRENİ ALANYA’YA GETİRECEĞİZ’
Alanya'ya, Manavgat-Alanya arası bir hızlı tren hattı yapacağız sevgili kardeşlerim bunun sözünü veriyorum. Manavgat-Alanya arası hızlı tren proje çalışmalarına başladık. Hemen ihaleye çıkacaklar. Zemin etütleri yapılacak ve Alanya'yı da hızlı tren hattına entegre etmiş olacağız. Alanya'dan hızlı trenle Ankara'ya 2 saat 45 dakikada ulaşacaksınız. İstanbul'a 5 saatte ulaşacaksınız. İşte kalkınma ve gelişme bu. Hızlı tren hattının önemi şu. Alanya tarımsal açıdan önemli bir potansiyele sahip. Ama artık sadece yolcu amaçlı değil üretmiş olduğunuz tarımsal ürünler Anadolu'nun dört bir yanına hızlı trenle gidecek. Hızlı trenle gidince maliyet daha küçük olacak. Ayrıca, zamandan da kazanacaksınız. Alanya turizm açısından daha canlanacak. Hızlı trenin yapılmasının ardından Konya, Kayseri, Kapadokya bölgelerinden de Alanya'ya turist akını olacak. Biz bu güzergaha 'Turizm treni' diyoruz. Yani Antalya, Alanya ve Manavgat'tan Konya'ya, oradan Kapadokya ve oradan da Kayseri'ye uzanacak hattımıza bu ismi verdik. Biz bu önemli projeleri Alanya'ya kazandıracağız.
‘KUŞYUVASI YOLU HİZMETE GİRİYOR’
Alanya'nın bir başka önemli eksikliği, bugüne kadar kuzey ile olan bağlantısında  çektiği zorluk. Alanya, Mahmutlar’dan Kuşyuvası mevkisi, Hadim, Bozkır, Ermenek ve oradan da Konya, Karaman'a ulaşan güzergahın standardı son derece düşük. Bu yol da ana devlet yollarından biri haline getirilecek. Mahmutlar'ın çıkışına kadar olacak olan 4 km’lik bölümün ihalesini yaptık. Onun yapımına hemen başlanacak. Yer teslimi yapılacak. Kuşyuvası mevkisinin 10 km'lik kesiminde tünel çalışmaları var. 5 tünel yapıyoruz. Çalışmalar tamamlanmak üzere, 2’sini bu ayın sonunda açıyoruz. Kalan 3’ünü de Temmuz başında açacağız. Toplam uzunlukları 2.8 km. Dolayısıyla bu çalışma tamamlandıktan sonra Alanya-Mahmutlar'dan Konya'ya 2 saatte ulaşacaksınız.
‘YENİ BİR ÇEVREYOLU AÇACAĞIZ’
Ayrıca, Alanya merkez trafik yoğunluğu bakımından sıkıntılı. Alanya'ya bir doğu çevreyolu kazandırıyoruz. 14 km mesafede şehrin kuzeyinden geçecek olan bir çevreyolu olacak. Çalışmalar tamamlandı. Bu çevreyoluyla Alanya merkezi bu trafik yoğunluğundan kurtaracağız. Alanya limanı özellikle turizm açısından potansiyeli daha da artırılması gerekiyor. Bazı sıkıntılarımız var. Özellikle gemilerin limana yanaşmasında römorkör kullanılma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Bundan sonra römorkör olmayacak. Özellikle kruvaziyer açısından Alanya limanının çok daha cazip hale gelebilmesi için yaşanan sıkıntıları tespit ettik. Bu sıkıntılar çerçevesinde bir çözüm ürettik. Alanya limanımızı kruvaziyer turizmi açısından daha da ayrıcalıklı konuma getireceğiz.
ALANYA İSKELESİ’NDE YENİ DÖNEM
Burada fener ücretlerini azaltacağız. Özellikle kruvaziyer işletmesinde yüksek maliyet tutan ve bizlerin yetkisinde olan bazı hususlar var. Alanya'ya pozitif ayrımcılık yapacağız. Buradaki maliyetleri aşağı çekici tedbirler alacağız. Bu çerçevede kruvaziyer liman işletmeciliğini Alanya'da geliştireceğiz. Planımız hazır. Yapacağımız işler belli. Ben bir Alanya milletvekiliyim. Sonuna kadar da sizlerin arkanızdayım. İkinci atılım döneminde Alanya yükselecek. Her bir projemizin takipçisi ben olacağım. Tüm yatırımlarımız gerçekleşecek.”
ÇARŞIDA ESNAF ZİYARETLERİ YAPTI
ALTSO'da düzenlenen toplantının ardından Lütfi Elvan, Sena Nur Çelik ve beraberindekiler, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. İşyerlerini dolaşan Elvan ve Çelik destek istedi. Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Lütfi Elvan, Atatürk Caddesi üzerinde bir dondurmacı tezgahında durarak başına fes taktı ve kendisi dondurma servisi yaptı. Lütfi Elvan bir kafeteryada oturan turistlerle de İngilizce sohbet etti. Buradan, Damlataş Green Beach Restoran’a geçen Elvan ve AKP’liler, turizmciler ve işadamlarıyla toplantı gerçekleştirdi.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.05.2015 23:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349