banner468

Alanya'ya iyi gözle bakmıyorlar

Kuzey’in çocuğu Kuzey Yapı sahibi Tanju Tüysüzoğlu, Yeni Alanya’nın konuğu oldu. 2004 yılında adım attığı sektörde zirveye tırmanışını anlatan Tüysüzoğlu, kaliteden ödün vermemenin işin püf noktası olduğunu söyledi

Alanya'ya iyi gözle bakmıyorlar

Kuzey’in çocuğu Kuzey Yapı sahibi Tanju Tüysüzoğlu, Yeni Alanya’nın konuğu oldu. 2004 yılında adım attığı sektörde zirveye tırmanışını anlatan Tüysüzoğlu, kaliteden ödün vermemenin işin püf noktası olduğunu söyledi

16 Haziran 2014 Pazartesi 12:08
Alanya'ya iyi gözle bakmıyorlar
banner404
KUZEY Yapı’nın 2004 yılında kurulduğunu anlatan Tanju Tüysüzoğlu, çelik kapı ve laminant parke üzerine faaliyet gösteren firmanın 2009 yılında inşaat sektörüne girdiğini dile getirdi. Kendisinin Rizeli, eşinin de Trabzonlu olması nedeniyle firmaya ‘Kuzey Yapı’ adını verdiklerini vurgulayan Tüysüzoğlu, tepeden çatıya kadar kendi inşaatlarını kendilerinin yaptığını belirtti. İşte Tüysüzoğlu'nun açıklamaları: 
‘AKDENİZ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜĞÜ’
Bizim iki firmamız var. Birisi inşaat, diğer, çelik kapı ve laminant parke imalatı üzerine. Alanya'da 2004 yılında çelik kapı ve laminant parke sektöründe bir açık olduğunu fark ettik ve 2004 yılında Kuzey Yapı adında çelik kapı ve laminant parke ticaretine başladık. 2007 yılında uluslararası fuarlara katılmaya başladık. Bu fuar dönüşlerinde, Türkiye'nin önde gelen isimlerinden birisi konumunda olduğumuzu fark ettik. Biz de bu alanda yatırımlarımızı biraz daha artırdık. Şu an itibariyle Akdeniz Bölgesi’nin en büyük çelik kapı firmasıyız.
‘TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SHOWROOMU’
Alanya'da yılda 5 bin çelik kapı satışımız oluyor. Ortalama her yıl piyasaya 250 bin metrekare de laminant parke sürüyoruz. Bu rakamları göz önüne aldığımız zaman Türkiye'de önde gelen firmalardan birisi olduğumuz göze çarpıyor. Son 3 yıldır ise Falez Çelik Kapı'nın bölge müdürlüğünü yapıyorum. Fabrikamızın bize söylediği ve uluslararası dönüşler doğrultusunda önemli bir firma olduğumuz gözönüne geliyor. Showroomumuz Türkiye'nin en büyük showroomu. 750 metrekare showroomumuz var.
‘İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İDDİALIYIZ’
2009 yılında da Hasbahçe Mahallesi'nde bir inşaat yapmaya karar verdik. 16 dairelik güzel bir proje yaptık. Daha sonra da Avsallar'da iki blok yaparak inşaat sektörümüze adım atmış olduk. Ortaklarımızla beraber geçen yıl Alanya'nın en büyük projelerinden birine imza atmaya karar verdik. Şu anda devam eden 400 daireye yakın projemiz var. 8 ayrı şantiyemiz var. Bu alanda en büyük firmanın bizim olduğunu düşünüyorum."
‘KALİTELİ ÜRÜN KULLANIYORUZ’
Yaptıkları inşaatlarda kaliteli ürünler kullandıklarını söyleyen Tanju Tüysüzoğlu, çelik kapı, laminant parke, mutfak dolabı, vestiyer gibi ürünleri kendilerinin ürettiğini belirtti. Avsallar’da bir fabrikalarının bulunduğunu belirten Tüysüzoğlu, şöyle devam etti.
"Yaptığımız inşaatlarda kendi imal ettiğimiz ürünleri kullanıyoruz. Bu sebeptendir ki müşterilerimizin sorun ve taleplerini hızlıca gideriyoruz.
‘MÜŞTERİLERİMİZ BİZİM İÇİN AYRICALIKLI’
Bunun yanında Avsallar'da yapımı devam eden bir inşaat projemiz var. Denize 700 metre uzaklıktaki projemiz tamamlandığında müşterilerimiz yaya olarak plaja ulaşabilecekler. Müşterilerimiz, plajda da Kuzey Yapı ayrıcalıklarından yararlanacaklar. Projelerimizde sosyal alanların olması bizim için önemli. Bu nedenle projelerimizde fitness salonlarına, sauna, Türk hamamı, açık ve kapalı havuzlara yer veriyoruz. Yalnızca daire satmıyoruz. Alanya turizmine de katkı sağlıyoruz. Daire sattığımız müşterilerimizin Alanya’da 5 yıldızlı otelimizde konaklamasını sağlıyoruz.
‘ÇITAYI YÜKSELTTİK’
10 yıllık deneyimle sektörün öncü firmaları arasında yer alıyoruz. Çelik kapıda çıtayı yükselttik. Kurşun geçirmez, uzaktan kumandalı, kameralı kapılarımız var. Kuzey Yapı, yaptığı yeni yatırımlarla standartların üzerinde hizmet veriyor. Müşterilerimiz incelerken kapıların artısını görebiliyor. Estetiği, kalite ve güvenliği ön planda tutuyoruz. Biz iddialıyız, fuarlara katılıyor, sektördeki yeni gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Alanya halkını sadece alışveriş için değil, mağazamızı gezmeye de bekliyoruz. Burası herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer.
'KUZEY YAPI TURİZME ATILIYOR'
Tosmur'da, Hasbahçe'de bitmek üzere olan projelerimiz var. Avsallar'da 5 projemiz var. Bittikten sonra Avsallar'da 160 dairelik bir proje daha yapacağız. Kestel'de 35 dairelik bir proje üstünde çalışıyoruz. Damlataş'ta 22 dairelik bir proje yapacağız. Bu projeleri noktaladıktan sonra yerini aldığımız, hazırladığımız bir otel arazimiz var. Ayrılan alana 5 yıldızlı bir otel yapmayı düşünüyoruz.
‘GÜNÜNDE TESLİMATA ÖNEM VERİYORUZ’
Biz daha çok yabancıya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Yabancı müşterilerimizin çoğunluğunu Finlandiya ve Alman vatandaşları oluşturuyor. Yabancı uyruklu vatandaşların bakış açıları bizimkinden farklı.
Dolayısı ile kaliteye önem veriliyor. Projelerimizi müşterilerimize söz verildiği tarihlerde teslim etmeye çalışıyoruz. Gününde teslimat ve kaliteyi ön planda tutuyoruz. Helsinki'de 600 metrekare bir ofisimiz var. Bu emlak ofisi, Avrupa'nın hemen hemen en büyük ofisi. Alanya turizm bölgesi olduğu olduğu için 15 Mayıs'tan sonra inşaat yasağı başlıyor ve Eylül'e kadar devam ediyor. Biz Kasım gibi şantiyelerimizi kurmaya başlıyoruz ve bir sonraki yılın Mayıs ayı gibi müşterilerimize konutlarını teslim ediyoruz.
‘ALANYA’YA İYİ GÖZLE BAKMIYORLAR’
Alanya kozmopolit bir kent. Çok fazla ziyaretçisi  var. Bu ziyaretçilerin arasında hem turist, hem de ticaret yapmaya gelen ziyaretçiler var. Memleketinden gelip, inşaat yapıp, sektörde tutunmaya çalışan irili ufaklı çok sayıda firma var. Çok fazla maddi gücü olmayan, profesyonel olmayan, deneyimi olmayan firmalar Alanya'da inşaata başlıyorlar. Yabancı kaynaklardan ve yabancı müşterilerden para topluyorlar. Piyasadan topladıkları paraları maalesef olumlu kullanamadıkları için inşaatları tamamlayamıyorlar. Bu yüzden yabancı firmalar Alanya'ya iyi gözle bakmıyor. Biz bunu yenebilmek için tamamen öz kaynaklarımızla hareket ediyoruz. Hiç bir yerden destek almıyoruz. Hiç bir banka kredisi kullanmıyoruz. İnşaatlarımız bittikten sonra, müşterilerimiz tapularını aldıktan sonra onlardan para alıyoruz.
‘EN BÜYÜK SORUN: KALİFİYE ELEMAN’
Genelde idari konularda ve kalifiye eleman konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Alanya turizm bölgesi olduğu için kışın çok yerleşik hayat yok. İnsanlar memleketlerinden göç ediyor, 3-5 aylığına çalışmaya geliyorlar. Geldikleri coğrafyaya ayak uyduramıyorlar. Kendi memleketlerindeymiş gibi davranıyorlar. Elamanlar kalifiye değil. Bu biraz da Türkiye'nin genel sorunu, sadece Alanya'nın değil. Biz Türkiye genelinde elemanların biraz daha eğitimli olmasını istiyoruz. Biraz daha eğitim süzgecinden geçip ondan sonra inşaatlara girmesini istiyoruz. Türkiye'deki sistem maalesef 3-5 kişilik bir atölyede, ustanın yanında çalıştıktan sonra kalifiye olmak olduğu için bu sıkıntılı bir süreç. Bu da tabi ister istemez işlere de yansıyor. Tam olarak istediğimiz hedefleri gerçekleştiremiyoruz, olumlu dönüşler alamıyoruz.
‘FARKIMIZ KALİTEMİZ’
Dekorasyon anlamında da ciddi bir firmayız. Dairelerimizi süslerken kaliteden ödün vermiyoruz. Alanya küçük bir yer, piyasadan da algılanacağı gibi en kaliteli inşaatları yapan firmanın bizler olduğu söyleniyor. Biz betonu atarken çok önem gösteriyoruz. İşin maddi boyutunu bir tarafa alıp, önce vatandaşların güvenleriyle ilgili düşüncelerimizi ön plana çıkarıyoruz. Neden? Çünkü Alanya normalde deprem bölgesi değildi. Biz inşaata başladığımız gün, hatta temel attığımız gün Alanya'da küçük artçılar olmaya başladı. Bize mimarlarımız, güvenlik uzmanlarımız, taşeron firmalarımız tarafından söylenen söz, çok fazla beton kullanmaya gerek olmadığı çünkü Alanya'nın deprem bölgesi olmadığı yönündeydi. Ama onların söylediklerinin aksine demiri ve betonu fazla kullandık. Temelimizi sağlam attık. Biz kalitemizi ön plana çıkarmak istedik ve bu da bizim farkımız oldu.
‘İŞ GÜVENLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ’
İş güvenliği uzmanlarımız var, onlarla çalışıyoruz. Taşeronlarımızla 15 günde bir toplantı yapıyoruz. Bize gelen personellerin sigortalarının olup olmadığını kontrol ediyoruz. Kurulan iskelenin sağlam olup olmadığını bizzat kendi uzmanlarımız kontrol ediyor. Bu şekilde önlemler almaya çalışıyoruz. Şu ana kadar bir kazaya rastlamadık.
‘EV AL, ARABAN OLSUN, TATİLE ÇIK’
Biz müşterilerimize 10 yıllık banka finansmanı sağlıyoruz. Şu an Avrupa'da dönen reklamlarımız var. Bütün uluslararası kanallarda reklamımız yayınlanıyor. Müşterilerimize 10 yıl ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Banka kredi finansı çıkmayan yabancı müşterilerimizi, kendi finans bünyemizde kredilendiriyoruz. Bizden daire alan vatandaşlarımızın ilk 5’ine araba hediye ediyoruz. Bizden daire alan ilk 7 kişiye ise 5 yıldızlı termal otelimizde tatil fırsatı sunuyoruz.
Türkiye genelinde büyük inşaatlar yaparak, vatandaşları tapu sahibi yapıp mutlu etmek istiyoruz. Türkiye genelinde ilk 10 firma arasına girebilmek en büyük hedefimiz.
‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKACAĞIZ’
Alanyaspor'da faal görevi olan arkadaşımız var. Alanyaspor 1. Lig'e çıktıktan sonra beni bizzat arayıp benden destek istediler. Ben de her türlü desteği vereceğime söz verdim. Alanya'nın 1. Lig'e çıkmış olması bizim için mutluluk verici, çok gururlandık. Alanyaspor'un bayrağını asıp Alanyaspor için yemek verdim. Daha da olumlu katkılar yapmayı planlıyorum.  Çünkü 1. Lig'e çıktığı için artık firmaların elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz de onlardan biriyiz ve Alanyaspor görsel vizyonumuz. Ben elimden gelen her şeyi yapacağım Alanyaspor için.

TANJU TÜYSÜZOĞLU KİMDİR?

Rize doğumlu olan Tanju Tüysüzoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Samsun'da 3 yıl okul müdürlüğü yapan ve ardından Alanya'ya atanan Tüysüzoğlu, Güzelbağ İlköğretim Okulu'nda 2 yıl okul müdürlüğü yaptı. Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanlığı ve Kongre Üyeliği de yapan Tüysüzoğlu, daha sonra inşaat sektörüne atıldı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 16.06.2014 11:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349