banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Alanyalı yazarın kitabı çıktı

Alanyalı yazarın üç kişinin kesişen yaşam öyküsünü anlattığı kitabı raflarda yerini aldı

GÜNCEL 31.07.2014, 17:47 31.07.2014, 16:56
Alanyalı yazarın kitabı çıktı
banner404
ALANYALI gazeteci-yazar Ahmet Sami'nin ilk kitabı Masturi Kabare, Artemis Yayınları tarafından yayınlandı. 18'inci Afife Ödülleri Cevat Fehmi Başkut Özel Ödüllü yazar Sami’nin ustaca yazılmış ilk romanı Masturi Kabare yayınlandı. Birbirinden olabildiğince farklı ama hayallerinin naifliğinde birleşen üç  karakterin kesişen ve birbirlerinin kaderini değiştiren öyküsünü, kuvvetli yan karakterlerin desteğiyle ve zengin bir dille anlatan Masturi Kabare, İstanbul için bir ağıt ya da tekno bir türkü özelliği taşıyor. 34 yaşındaki yazarın ilk kitabı Alanya'da da Alanyum D&R'de 20 TL'den satışa sunuldu. Birinci baskısı Temmuz ayında yapılan roman türündeki kitap 384 sayfadan oluşuyor. 

Kitabın tanıtım bülteninde yer alan yazı şöyle:
"Masturi Kabare’nin, hayalle hayal kırıklığının birlikte sahne aldığı o kabarenin başrolünde üç büyümeyen çocuk vardı. Aziz, Ceylan ve Eren. Aziz’in en büyük tutkusu danstı. Yedikuleli ailesinden gizlediği Zambak Sude kimliğiyle gece kulüplerinde dans ediyordu. Aslında kendisi bir masal kahramanıydı. Bu dünyaya ait olamayacak kadar naif, tutkulu. Yüreği, İstanbul’un yoksul sokaklarına sığmayacak kadar zengin.

Ceylan’a gelince... Ceylan cüretkârdı, deli dolu bir kızdı. Ruhunu saklamak için sürekli kılık değiştiriyordu. Bir gün, Aziz ile Ceylan’ın yolları Elmadağ’da kesişti ve Masturi Kabare perdesini açtı. Eren, Aziz ile Ceylan’ın karşılaşmasının hemen ardından sahnede gözüktü. Üçü de bu aşk karnavalında birer baş oyuncuydu artık. Ancak bu hikâyede onlara mutluluk yazılmamıştı." 
Yorumlar (1)
Şerif Değirmencioğlu 5 yıl önce
sevgili kardeşimize başarı dileklerimizle,yolu açık olsun.