banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Alanyalı öğrenciler Talsi'de

Kardeş şehir Talsi'ye gidecek olan 2 öğretmen ve 13 öğrenci Alanya kültürünü tanıtacak

GÜNCEL 07.08.2014, 02:38 07.08.2014, 01:36
Alanyalı öğrenciler Talsi'de
banner404
BAHÇEŞEHİR Koleji Alanya'dan bir grup öğrenci ve öğretmen Alanya Belediyesi’nin desteğiyle Letonya’daki, kardeş şehir Talsi’ye gitti.
Alanya Belediyesi’nin desteğiyle Letonya’daki kardeş şehir Talsi’ye giden liseli öğrenci grubu Türkiye’yi temsil edecek. Ziyaret programına Rusya, Litvanya ve Estonya’dan da öğrenciler katılacak. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Kardeş şehirlerimiz aracılığıyla gençlerimiz için çeşitli projeler ve değişim programlarında işbirliği yapıyoruz. Bu kapsamda Letonya’daki kardeş şehrimiz Talsi’ye giden öğrenci ve öğretmenler 3–10 Ağustos tarihleri arasında Letonya, Litvanya, Estonya ve Rusya’dan gelecek olan öğrencilerle çeşitli öğrenim programlarına ve yabancı dil eğitimine katılacaklar. Öğrenci ve öğretmenler  birbirlerine kültürlerini tanıtıp öğretmeye çalışacak. Alanya Belediyesi olarak bu tür programlara ve değişimlere sıcak bakıyor ve geliştirerek sürdürmek istiyoruz. Bu anlamda Letonya’ya giden öğrencilere ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum" dedi.  
Bahçeşehir Koleji Alanya’dan Talsi’deki programa katılacak olan öğretmenler Fatma Figen Yazan ile Tuğçe Yörür ve öğrenciler Zeynep Ceren Ayman, Selin Açar, Furkan Gülten, Uğur Demirkan, Oya Özlem Bazer, Mısra Duman, Nehir Su Koç, Karya Mengeş, Meriç Turhan, Mustafa Balcı, Hüseyin Ağaoğlu, İlayda Kodal ve Batuhan Duman'dan oluşan grup 10 Ağustos'a kadar çeşitli aktivitelere katılacak.  
Yorumlar (0)