Alanyalı İBB Başkanı Uysal başkonsoloslarla buluştu

İBB Başkanı Uysal, İstanbul'un kültürel birikimini daha da derinleştirmek, ortak evrensel değerlerle kültürel etkileşimi arttırmak arzusunda olduklarını söyledi

Alanyalı İBB Başkanı Uysal başkonsoloslarla buluştu
banner404

Haber: Alper KUTAY

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin Alanyalı başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul'da görevli başkonsoloslarla Ortaköy'de buluştu. Burada bir konuşma yapan Uysal, İBB'nin yatırım ve hizmetleri ile İstanbul'daki mega projeler hakkında başkonsoloslarla, yabancı misyon temsilcilerine bilgi verdi. Buluşmanın, kendisinin İBB Başkanlığı görevine gelmesinin ardından ilk olduğunu aktaran Uysal, "Göreve başlamam dolayısıyla sizlerden gelen tebrik mesajları için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İstanbul'da görev yapan sizlerle bundan sonra da yakın bir diyalog içerisinde olacağız" dedi.
'KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR'
İstanbul'un tarihi, kültürel ve ekonomik derinliği çok fazla bir dünya şehri olduğuna dikkati çeken Uysal, "Şehrimizin kapıları her daim herkese açıktır. Barış, huzur ve farklılıklara saygı, bu şehrin kimliği olmuştur. Her milletten, her kültürden insanlara kucak açmıştır. Her duygu, her düşünce ve her inanç bu şehirde uyum içinde yaşar. Diplomasi tarihine baktığımızda da aynı derinliği görürüz. İstanbul asırlar boyu diplomatlar için de önde gelen dünya şehirlerinden biri olmuştur" diye konuştu. Buluşmaya, aralarında Türk Cumhuriyetleri ve Müslüman ülkelerin Başkonsolosları ile ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Avustralya, Avusturya, Japonya, Çin, Hindistan, Slovakya'nın da yer aldığı 70'e yakın dış temsilci katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479