banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya'lı genç siyasetçi TBMM yolunda

Alanya doğumlu olan genç siyasetçi Aykut Akın, İstanbul’da sürdürdüğü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitiminin yanı sıra, birçok siyasi alanda üstlendiği önemli görevlerle siyaset hayatına hızlı bir giriş yaptı

GÜNCEL 27.07.2014, 16:30 27.07.2014, 15:39
Alanya'lı genç siyasetçi TBMM yolunda
banner404
ALANYA doğumlu olan genç siyasetçi Aykut Akın, İstanbul’da sürdürdüğü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitiminin yanı sıra, birçok siyasi alanda üstlendiği önemli görevlerle siyaset hayatına hızlı bir giriş yaptı.
Alanya doğumlu olan ve Alanya'nın yetiştirmiş olduğu gençlerimizden Aykut Akın, İstanbul'da üniversite eğitimini sürdürmekte. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan Aykut Akın, siyasete hızlı giriş yapmış ve gençlerimizin siyasete olan ilgilerini bu yöne çekmeye çaba göstermiştir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün Başkanlığı’nı yürüten Akın, bununla birlikte Üniversite Öğrenci Konsey Başkan Vekilliği görevini de yürütmektedir. Üniversite de yaptığı çalışmalarla dikkat çeken genç siyasetçi, Doğu Türkistan, Orta Doğu’yu Anlamak, Avrupa’da Güvenlik ve Hocalı Katliamı ile ilgili konferanslara öncülük etmiştir. Ayda 1 kere TBMM’ ye giden Aykut Akın, çalışmalarını Milletvekillerine sunmakta ve onlarla yakın temasta bulunmaktadır. Şimdi Siyaset Bilimi Kurultayı’na hazırlanan Aykut Akın, Türkiye’de siyaset bilimi bölümünü okumakta olan bütün öğrencileri aynı çatı altında toplamayı hedeflemektedir. Başkanlığını Aykut Akın’ın yapacağı kurultaya devletin üst düzey yöneticileri, Bakanlar, Milletvekilleri, akademisyenler ve değerli basın mensupları katılacak. Aykut Akın'a çalışmalarında başarılar diler, Alanya halkının arkasında olduğunu bilmesini isteriz.
Yorumlar (0)