banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Alanya'dan ödüllü proje

Antalya'da enstantif-yenilebilen kurbağa yetiştiriciliği yapan Sinem Güçlü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yılın kadın girişimcisi seçildi

GÜNCEL 23.07.2014, 09:15 23.07.2014, 08:26
Alanya'dan ödüllü proje
banner404
 ANTALYA'DA enstantif-yenilebilen kurbağa yetiştiriciliği yapan Sinem Güçlü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yılın kadın girişimcisi seçildi. Seçici kurulun değerlendirdiği projelerde 'Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler ' kategorisinde Alanya'dan "Yörük Obası Projesi"yle Güler Tustaş üçüncü seçildi. TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu'nun, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve teşvik edilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği '2014 Yılı Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışması' sonuçlandı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi'nde girişimci kadınlara ödülleri verildi. Kurul Başkanı Işık Yargın, ATSO koordinatörlüğünde bu yıl üçüncüsü yapılan yarışmaya Antalya genelinde fikrini sermayesiyle birleştirerek yeni bir işletme kuran kadın girişimcilerden 7 proje, sermaye yetersizliğine rağmen ekonomik bir değer yaratarak ev eksenli üretim yapanlardan 21 projenin katıldığını söyledi. 
ÖDÜLÜ BİRLİKTE VERDİLER 
13 Haziran'da seçici kurulun değerlendirdiği projelerde 'Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler' kategorisinde Antalya merkezden 'Mor Cepken-Al Gömlek Takımı Projesi'yle Güler Yet birinci, 'Mor Kumaş Üzerine Nakışlı Kolye Projesi'yle Berrin Başkan ikinci seçildi. Alanya'dan 'Yörük Obası Projesi'yle Güler Tustaş üçüncü, 'Miyuki Sanatı Boncuk Kolye Ucu Projesi'yle de Nazmiye Çolak mansiyon ödülüne layık görüldü. Evde üretim yapan kadın girişimcilerin ödüllerini ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın birlikte verdiler.  
TEMİZLİK PROJESİ İKİNCİ OLDU
'İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar' kategorisinde ise Antalya'dan Sinem Güçlü 'Enstantif Kurbağa Yetiştiriciliği Projesi'yle birinci, Manavgat'tan Havva Taşbaş, 'Temizlik Hizmet Sektörü Projesi'yle ikinci ve Antalya'dan Meltem Çoban, 'Spor Stüdyosu Hizmet Dosyası Projesi'yle üçüncü seçildi. Dereceye girenlerin  ödüllerini ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar ve Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Burcu Haboğlu Baba verdiler. 
28 TON KURBAĞA ÜRETİYOR
Yenilebilen enstantif (yapay) kurbağa yetiştiriciliği projesiyle yılın girişimci kadını seçilen 28 yaşındaki Sinem Güçlü, Kundu'da Aksu Çayı'nın kenarında 2013'ün Haziran ayında kurduğu 15 dönümlük alanda yetiştirdiği kurbağaları İtalya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediyor. Bir dönem İtalya'da yaşadığını ve kurbağa bacaklarının bu bölgelerde tüketilen popüler bir yiyecek olduğunu anlatan Güçlü, Türkiye'ye döndükten sonra bu fikri geliştirip yatırıma dönüştürdüğünü dile getirdi. Güçlü, yıllık 28 ton kurbağa üretim kapasitesi bulunduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)