Alanya’dan ‘Kayak’ atağı

Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü, Alanya’yı ulusal ve uluslararası kayak yarışmalarında temsil etmek için harekete geçti. Kulüp, haftasonu Akdağ’da antrenman yaptı

Alanya’dan ‘Kayak’ atağı
banner404

Toygar DİM

ALANYA Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü istişare toplantısını, kulüp üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili’nin ev sahipliğinde Konaklı Mahallesi’nde bulunan Titan Select Otel'de gerçekleştirdi. Mart ayında Akdağ’da yapılacak tanıtım etkinliğinin detaylarının konuşulduğu toplantı, Handan Aydemir başkanlığında yapıldı. Geçen yıla kadar sadece dernek olarak faaliyetlerini sürdüren kulüp, Alanya’yı yurt içi ve yurt dışı birçok kayak yarışmalarına katılarak temsil etme kararı aldı. Kulüp üyelerinden lisanslı kayakçı Fatih Kaygısız, Recep Dayantürk ve Ahmet Sönmez ilk seçilen yarışmacılar oldu. Uzun istişareler sonucunda üyeler kulüp bünyesinde yarışmalara hazırlanmak üzere Alanya’da ikamet eden altı yaş üstü kayak severleri tespit etme kararı aldı. Kulüp Başkanı Handan Aydemir, yurt içinde ve dışında kayak yarışmalarında Alanya’yı temsil etmek üzere yetiştirilmek isteyenlerin Damlataş’ta bulunan tenis kulübü işletmecisi Ahmet Sönmez ile iletişime geçebileceklerini sözlerine ekledi.
ANTRENMANLARA BAŞLADILAR 
Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü, istişare toplantısında aldıkları kayak yarışmalarına katılma kararının ardından antrenmanlara başladı. İlk antrenman için Akdağ’ı seçen ekip, dört saatlik bir tırmanışın ardından parkura ulaştı. Türkiye Kayak Federasyonu Eğitim Kurulu üyesi, kayak eğitmeni ve kulüp antrenörü olan Bülent Nevcanoğlu kulüp üyelerine alp disiplini ile snowboard branşlarında düz kayma, yan kayma, yamaç kayma, alıkoymalı dönüş, dağa dönüş, paralel kayma teknikleri ve yarış psikolojisi konularında eğitimler verdi. Eğitimlere katılan Zekai Avcı, Erol Fazlıoğlu, Mehmet Sarı ve Ali Turaç, kulübün Alanya’yı temsil etmek üzere yarışmalara katılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Cakan
Mehmet Cakan - 3 ay Önce

InsAllah gec kalmis bir hizmet emegi gecenlerden Allah razi olsun

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472

banner479